Президент Володимир Зеленський за результатами доповіді головкома ЗСУ Олександра Сирського поінформував, що українські військові просуваються у Курській області РФ зі швидкістю "від одного до двох кілометрів на різних ділянках від початку доби".
Про це він повідомив у Telegram 14 серпня.
"Ранкова доповідь головкома Олександра Сирського щодо ситуації на всіх основних напрямках, особливо Торецькому та Покровському, а також щодо операції в Курській області. На жодну секунду не забуваємо про наш схід. Доручив головкому підсилити напрямок із пакетів, що постачаються зараз партнерами", – сказав президент.
Він зазначив, що у Курській області ЗСУ "просуваються далі".
"Від одного до двох кілометрів на різних ділянках від початку доби. І ще понад 100 полонених російських військових за цей же період. Я вдячний усім причетним. Це пришвидшить повернення додому наших хлопців і дівчат".
13 серпня Зеленський повідомляв, що під контролем Сил оборони України перебувало 74 населені пункти у Курській області.
Бої у Курській області РФ
6 серпня в Міністерстві оборони Росії заявили про прорив українськими військами кордону і початок боїв у Курській області. Через добу на це відреагував лідер Кремля Володимир Путін — звинуватив Україну у "провокації". Увечері 8 серпня у Бєлгородській, Брянській та Курській областях оголосили режим контртерористичної операції. 12 серпня Путін скликав нараду щодо ситуації в прикордонних з Україною регіонах та наказав Міноборони РФ, аби російська армія "вибила супротивника" з Курської області.
Аналітики VoxCheck підтверджували достовірність відеороликів з українськими військовими із Суджі й інших міст Курської області, а також взяття полонених росіян та розбиття колони армії РФ у тій області. Але українська влада лише 12 серпня підтвердила, що ЗСУ присутні в Курській області — президент Володимир Зеленський доручив підготувати гуманітарний план для території, а головнокомандувач Олександр Сирський заявив, що під контролем Сил оборони 1000 кв. км Курської області.
Бої в Курській області Росії прокоментували в США та Європейському Союзі — зауважили, що Україна має право захищатися на свій розсуд. Німеччина не заперечує використання в Курській області переданої ФРН зброї. У Китаї заявили, що уважно стежать за ситуацією, й закликали сторони до деескалації.