У ДБР пояснили, чому викликали, а потім скасували допити лідерів Майдану

У ДБР пояснили, чому викликали, а потім скасували допити лідерів Майдану

У ДБР пояснили, чому викликали, а потім скасували допити лідерів Майдану

Державне бюро розслідувань повідомило, що інформація про політичні мотиви викликів Парубія, Турчинова, Кличка та Чорновіл на допити не відповідає дійсності.

Про це повідомляє пресслужба ДБР.

Слідчі наголосили, що лідерів Майдану викликали на допити в якості свідків.

"Повідомляємо, кримінальне провадження за статтею 109 КК України (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) зареєстроване Офісом Генерального прокурора на виконання рішення суду. Досудове розслідування відповідно до статті 214 КПК України доручено Державному бюро розслідувань.Слідчі дії, а саме допити вказаних осіб у якості свідків, зумовлені необхідністю виконання статті 2 КПК України щодо забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування всіх обставин кримінального провадження", – йдеться в повідомленні

Втім, через пандемію COVID-19 виклики були скасовані.

"Виклики осіб на допити до ДБР скасовано у зв’язку з поширенням епідемії COVID-19, про що їх завчасно повідомлено", – наголосили ДБР.

У бюро вважають, що заяви про "політичні мотиви" виклику лідерів Євромайдану на допит не відповідають дійсності, адже прозвучали вони вже після того, як допити були скасовані

"Інформація про політичні мотиви викликів учасників Революції Гідності на допити до ДБР не відповідає дійсності. Підтвердженням маніпуляцій щодо приурочення вказаних викликів до Дня Гідності та Свободи є те, що допити скасовані ще 2 тижні тому, але свідки про факт викликів заявляють лише тепер", – аргументували в ДБР.

Що відомо

  • 19 листопада Олександр Турчинов, Андрій Парубій та Тетяна Чорновіл заявили, що їх викликають на допит до Державного бюро розслідувань.
  • На допит колишніх лідерів Майдану викликали у справі, відкритій за заявою народного депутата "Опозиційної платформи - за життя" та ексзаступника генерального прокурора часів Віктора Януковича Рената Кузьміна.
  • Олександр Турчинов назвав справу "політично заангажованою, а її метою – "принизити активістів Майдану, воїнів та волонтерів, відкриваючи проти них різноманітні кримінальні справи".
  • Також 19 листопада столичні правоохоронці зранку обшукали квартиру директора Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні — Музею Революції Гідності Ігоря Пошивайла. Правоохоронці розслідують схему щодо розкрадання понад 100 мільйонів гривень, виділених на облаштування та благоустрій меморіалу.

Вибір редакції

На початок