"Фільтрація" і можливий арешт: у Службі зовнішньої розвідки назвали ризики для українців, які їдуть до Білорусі

"Фільтрація" і можливий арешт: у Службі зовнішньої розвідки назвали ризики для українців, які їдуть до Білорусі

Служба зовнішньої розвідки України закликають українців утримуватися від подорожей до Білорусі. У відомстві також розповіли про ризики, з якими можна зіткнутися після прибуття до країни.

Про це йдеться у повідомленні СЗРУ.

Зазначається, що українці можуть в’їхати на територію Білорусі через інші країни, які межують з РБ, окрім України.

Зокрема одразу після прибуття, громадяни України будуть піддані "фільтраційним заходам" (опитування про мету приїзду, особисті дані, політичні погляди та інше).

"Особисті телефони вилучаються для більш поглибленого аналізу – їх підключають до спеціалізованого "криміналістичного софту" для того, щоб вилучити інформацію з Telegram, Signal, WhatsApp та інших месенджерів. Навіть видалені діалоги чи окремі повідомлення відновлюються", — йдеться у повідомленні.

У відомстві наголошують, що на цьому етапі є ризик бути затриманим, адже трактування отриманої інформації з телефона може бути непередбачуваним і нести за собою відповідальність у вигляді позбавлення волі.

Також за наявності інформування чи передачі даних, що для білоруської влади є "чутливими", трапляються випадки депортації з країни чи звинувачення, які тягнуть за собою кримінальну відповідальність за статтею про екстремізм.

Крім цього громадяни України на території Білорусі, як і у Росії, піддаються прискіпливій увазі з боку спецслужб та поліції.

"Пам’ятайте, що ухвалюючи рішення про поїздку на територію Білорусі, ваші права можуть бути порушені у будь-який момент", — додали у СЗРУ.

На території Білорусі діє Консульський відділ посольства України в Республіці Білорусь, до якого можуть звернутися громадяни України. Телефон: +375 17 283 19 89.

Імовірне посилення білоруських військ на кордоні з Україною

10 серпня міністр оборони Білорусі Віктор Хрєнін повідомив, що Білорусь вирішила посилити війська на Гомельському і Мозирському напрямках, що біля кордону з Україною. Зокрема, йдеться про переміщення туди РСЗВ "Полонез" та "Іскандер". Так вирішили після заяви Лукашенка, що вночі 10 серпня Білорусь збила кілька повітряних цілей з території України.

Як інформує білоруське державне агентство "БелТА", невизнаний низкою країн президент Білорусі Олександр Лукашенко дав вказівки на посилення угруповання військ на Гомельському і Мозирському тактичних напрямках, які межують із Київською та Чернігівською областями.

11 серпня Міністерство оборони Білорусі оприлюднило фото і відео відправки військової техніки на кордон з Україною.

12 серпня речник Держприкордонслужби Андрій Демченко сказав в ефірі Суспільного, що наразі українські прикордонники не фіксують перекидання білоруських сил на кордон.

На початок