Запровадження міжнародної тимчасової адміністрації для на звільнених територіях Донбасу та Криму підтримують 77% українців. 84% вважають, що Україна вже зараз має підтримувати та налагоджувати зв'язок із громадянами в окупації.
Про це йдеться у звіті опитування, яке провела соціологічна група "Рейтинг".
За роботу міжнародної тимчасової адміністрації для забезпечення процесу адаптації на звільнених територіях Донбасу та Криму — 77% опитаних, проти цієї ідеї – 18%.
Крім цього, на думку 84% опитаних, держава повинна вже зараз вживати заходів для підтримки та налагодження зв’язку з населенням, що лишилося в окупації. 46% вважає, що такі ініціативи мають бути спрямовані лише на тих, хто підтримує Україну, 38% — на всіх. 9% вказали, що такі заходи не є пріоритетними, ще 5% вважають, що держава не повинна витрачати на це ресурси.
Серед заходів підтримки населення в окупації назвали пріоритетними такі:
- сприяння в переміщенні людей з ТОТТимчасово окуповані території (за це проголосували 35% опитаних);
- соціальні та пенсійні виплати тим, хто лишився на ТОТ (34%);
- забезпечення трансляції українських медіа (33%);
- гарантія визнання документів, отриманих в окупації (28%);
- залучення молоді з ТОТ (26%);
- організація доступу до державних послуг (24%).
З тим, що отримання громадянства Росії в окупації може бути виправданим, однозначно погодилися 13% респондентів, ще 42% – "скоріше згодні". Не згодні з такою тезою 39% респондентів. Частіше лояльні щодо отримання громадянства РФ ті люди, які мають родичів на окупованих територіях.
Дослідження проведене соціологічною групою "Рейтинг" в межах проєкту "Дослідження ключових проблем та врахування експертних думок у розробці стратегії реінтеграції" за підтримки американського народу, яку надали через Агентство США з міжнародного розвитку.
Методологія опитування
"Рейтинг" з 5 по 12 липня 2024 року опитав 2000 громадян України віком від 18 років і старших методом САТІ (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера) на основі випадкової вибірки телефонних номерів. Людей опитували в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв’язок. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення.
Результати зважені з використанням актуальних даних Державної служби статистики України, зазначають у звіті дослідження. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,2%.