Щоб захистити та відновити: Садибу Попова пропонують внести до Держреєстру нерухомих пам'яток

Щоб захистити та відновити: Садибу Попова пропонують внести до Держреєстру нерухомих пам'яток

Щоб захистити та відновити: Садибу Попова пропонують внести до Держреєстру нерухомих пам'яток

12 листопада на онлайн-засіданні Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини ЗОДА вирішили подати до Міністерства культури запит на внесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України як об’єкт культурної спадщини "Палацовий комплекс "Замок Попова".

Пропозицію на голосування виніс в.о. директора музею "Садиба Попова" Валерій Стойчев. Керівник закладу каже, що таким чином хоче вирішити кілька нагальних питань. Зокрема, Валерій Стойчев хоче захистити 2,8 га музею-заповідника від забудови. За словами в.о. директора "Садиби Попова", йому вже не раз пропонували побудувати "щось" на території: "Внесення до Державного реєстру захистить історичну пам'ятку від недобросовісних людей. І не важливо буде, хто саме стане директором: Валерій Стойчев чи хтось не чесний." Також новий статус пам'ятки України дасть можливість привернути увагу до проблем фінансування музею-заповідника.

Щоб захистити та відновити: "Садибу Попова" подали на внесення до Держреєстру нерухомих пам'яток

З 2014 року відвідуваність "Садиби Попова" виросла в 3-3,5 рази, а дохідність в 20 разів каже Стойчев: "Незважаючи на війну, карантин і кризи - ми збільшили кількість відвідувачів. Таким може похвалитися не кожен." Музей має 2000 кв.м виставкової площі: на даний момент 1500 кв.м не використовують через неналежний стан. Фінансування для реставрації об'єктів - немає. Тому вирішили подавати документи до Міністерства культури.

За фінансуванням для створення документації звернулися до Інституту культурної спадщини. Втім, грошей не отримали. Тому з 2015 по 2018 роки працівники музею-заповідника "Садиба Попова" власними силами займалися розробкою документації. Наразі, Валерій Стойчев також планує отримати фінансування на реставрацію об'єктів, розташованих на території музею. Усі експертизи проведені, проекти підготовлені. Тому залишається отримати фінансування.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди