У Полтаві триває підготовка до другого туру виборів

У Полтаві триває підготовка до другого туру виборів

У Полтаві триває підготовка до другого туру виборів Суспільне Полтава

Виборчі комісії міста Полтава готуються до другого туру виборів. Зокрема, вони вже отримали списки виборців та запрошення. Останні ж члени комісії вже рознесли за адресами, а завтра вони отримають бюлетені, канцелярські набори та засоби індивідуального захисту.

Ірина Рибалко чергує у виборчій дільниці, яка розташована у Полтавському ПТУ №4. Свою зміну вона закінчить о 13 годині. Потім її замінить інша членкиня, яка чергуватиме до 17.

«Приходять виборці, може хтось цікавиться перевірити себе у списках, ті, хто голосує уперше, яким виповнилось 18 років, які хочуть перевірити, чи є вони в наявності у списках. Ось чому ж й приходять», − розповідає членкиня виборчої комісії №531276 Ірина Рибалко.

Кабінка для голосування в Полтавському ПТУ № 4Суспільне Полтава

Кабінка для голосування в Полтавському ПТУ № 4

У понеділок члени ДВК отримали списки виборців та запрошення на вибори.

«Ми приїхали на дільницю, списки залишили тут, за цими списками звірили запрошення, розрізали їх та розсортирували за адресами й кожен член комісії взяв якусь частину. Мені ось дістався 96 будинок Маршала Бірюзова й 92 будинок. Я прийшла, зайшла у під’їзд, розклала по поштовим ящикам й все», − каже Ірина Рибалко.

У будівлі Полтавського ПТУ №4 розташовується ще одна виборча дільниця. За нею та ще трьома наглядає кураторка Людмила Ткаченко.

«Усі питання, які організаційні, усі вони з нами спілкуються, ми їм пояснюємо, допомагаємо. Були збори, бо заборонено було кількість понад 50 чоловік збирати, то десь 50 чоловік в актовій залі збирали, проводили засідання. В мене створена група на дільниці – «Вибори 2020» і усю інформацію я скидала туди, навіть до того, що підрахунок голосів, так я воно йшло у законі, ми все скидали їм окремо», − розповіла кураторка від Київської районної у Полтаві ТВК Людмила Ткаченко.

Завтра голови ДВК отримають бюлетені та засоби індивідуального захисту. Останні передали з міського бюджету. До Київської районної у Полтаві ТВК за ними приїдуть представники п’ятдесяти виборчих дільниць.

Дезінфекційні засоби, що виділили для проведення виборівСуспільне Полтава

Дезінфекційні засоби, що виділили для проведення виборів

«Виділені дезінфекційні засоби у каністрах, але ми їх розливаємо в залежності від того, яка це дільниця: велика, середня чи мала. Туди входять маски, рукавички, антисептик для рук та деззасіб для миття полу», − каже діловодка Київської районної у Полтаві ТВК Клавдія Нетеса.

Усього Київська районна у Полтаві ТВК отримала 2600 масок, 130 літрів антисептику та 2 кілограми дезінфекційних засобів на загальну суму в майже 25 тисяч гривень. Окрім цього до дільниць передадуть канцелярські набори.

«Входить до канцтоварів те, що, як додаток до перших канцтоварів, на перший тур. Додаток - найнеобхідніше, що в них може не залишилося. Це ручки, клей, ніж канцелярський, 20 файлів, упаковка паперу 50 аркушів, клейка стрічка, пломби для запаковування пакетів й сейф-пакет. Він одноразовий, коли знімається червона стрічка в.ін склеюється й вже не відкривається», − каже Клавдія Нетеса

А бюлетені наразі розташовуються в окремій кімнаті, вхід до якої запломбований.

Голова Київської районної у Полтаві ТВК Олена Резвіна.Суспільне Полтава

Голова Київської районної у Полтаві ТВК Олена Резвіна.

«За цими дверима виборчі бюлетені. Завтра збереться кворум ТВК й тільки тоді ми матимемо право зняти ось ці опечатані двері, які ми відкриваємо й роздаємо. Відповідно тут комісія буде сидіти, уже розподілені обов’язки між членами ТВК, хто, що видає», − повідомила голова Київської районної у Полтаві ТВК Олена Резвіна.

А у міській ТВК сподіваються, що під час другого туру виборів затримок з підрахунком голосів не буде, каже Алла Назаренко

«Ми навіть робимо заготовки для людей, наклейок, щоб вони вже приклеїли і написали, щоб нічого вже ніхто не фантазував. І ми ж на даний момент будемо приймати тільки 19 дільниць ті, що по району, а всі інші приймають районні ТВК, і нам не буде 152 дільниці. Тому, 19 дільниць і три ТВК, я думаю, це буде набагато швидше», − каже голова міської у Полтаві ТВК Алла Назаренко.

Нагадаємо, другий тур виборів у Полтаві відбудеться 22 листопада.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди