Генштаб обмежив пересування у прикордонній зоні на Сумщині, операція в Курській області триває. 901 день війни. Онлайн

Генштаб обмежив пересування у прикордонній зоні на Сумщині, операція в Курській області триває. 901 день війни. Онлайн

Пункт пропуску на кордоні з РФ
Пункт пропуску на кордоні з Росією біля російського кордону в Сумській області. REUTERS/Viacheslav Ratynskyi

13 серпня — 901 день Україна протистоїть повномасштабному вторгненню Росії. Суспільне веде текстовий онлайн усіх подій війни РФ проти України. Попередні головні новини читайте тут, відеорепортажі — на YouTube Суспільне Новини.

Головне на цей час:

Просування на Курщині сповільнилося, ЗСУ будуватимуть оборону — джерело

Просування Сил оборони України в Курській області станом на 13 серпня ускладнене опором в напрямку обласного центру. На деяких рубежах ЗСУ будуть окопуватися. Про це в коментарі Суспільному розповіли джерела серед військових, що беруть участь в операції в Курській області.

Джерела підтвердили взяття міста Суджа, але промисловий район міста ще не перевірили. Незабаром має бути офіційна заява, що райцентр під контролем ЗСУ,

Українські військові пройшли також населені пункти Колмаков, Мартинівку, Русскоє Порєчноє, Погребки.

Місцевих жителів області — небагато. Вони "трохи обурюються" діям українського війська, розповіло джерело.

"У селах пробують партизанити зі зброї для полювання. Зараз сильний опір в напрямку Курська. Відповідно, вже просування ускладнене", — підкреслили в коментарі Суспільному.

На певних рубежах українські війська будуть обладнувати оборону.

Понад 80% українців вважають, що економічна ситуація за рік погіршилася — "Рейтинг"

Соціологічна група "Рейтинг" провела в Україні дослідження та визначила, що більш як 80% респондентів відчувають, що протягом останнього року економічна ситуація в країні стала гіршою. Про це йдеться в результатах опитування.

Дослідження проведене соціологічною групою "Рейтинг" в межах проєкту "Дослідження ключових проблем та врахування експертних думок у розробці стратегії  реінтеграції" за підтримки американського народу, яку надали через Агентство США з міжнародного розвитку.

Понад 80% опитаних вважають, що економічна ситуація в країні за останній рік погіршилася, 10% думають, що не змінилася, ще 2% бачать покращення.

57% респондентів стали менш впевнені щодо майбутнього, 25% не відчувають змін стосовно майбутнього, для майже 10% воно покращилось (найбільше таких серед найстаршої вікової категорії).

Матеріальне становище родини в 60% опитаних погіршилось, у 35% не змінилось, покращилось для 4%. Про покращення частіше зазначають опитані віком до 30 років.

Росія перекидає війська з Калінінграда на Курськ — міністр оборони Литви

Міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас заявив, що Росія передислоковує на Курщину свої війська з Калінінградської області біля Балтійського моря.

Про це він сказав 13 серпня у розмові з президентом України Володимиром Зеленським.

"Дозвольте мені висловити повагу вашим діям, вашим маневрам на півночі", — сказав Кащюнас.

Міністр зазначив, що не чує, щоб Україна в Курській області Росії перетинала які-небудь червоні лінії. Він вважає це хорошим знаком, а наступним гарним знаком був би в цьому контексті дозвіл на використання Україною засобів дальнього ураження на території РФ. Литва нині це лобіює, додав Кащюнас.

"Я кажу литовському народу: «Ви подивіться, як українці за вас борються, тому що через їхню боротьбу їм [Росії] треба відводити війська з Калінінграда». Ми навіть називаємо це «демілітаризацією» Калінінграда, яка відбувається завдяки хоробрості ваших військових, завдяки вашим рішенням", — наголосив литовський посадовець.

Він додав, що операція ЗСУ в курській області підняла не лише моральний дух України, а й литовського суспільства, і литовці хочуть ще більше підтримувати українців.

Politico: РФ перевела частину військ із Херсонщини й Запоріжжя в Курську область

Речник оперативно-стратегічного угруповання військ "Таврія" Дмитро Лиховій сказав, що на тлі української операції на Курщині Росія передислокувала деякі свої підрозділи із Запорізької та Херсонської областей на півдні України. Про це Лиховій заявив у коментарі виданню Politico.

Речник пояснив виведення військ тим, що РФ передислокувала їх на свою власну територію, щоб спробувати відбити вторгнення Збройних сил України в Курську та Бєлгородську область. Він додав, що армія РФ перекинула "відносно невелику" кількість солдатів, але не уточнив, скільки саме.

Водночас російські війська хочуть урівноважити наступ ЗСУ та продовжують атаки на Покровському напрямку та в інших частинах Донецької області.

Чоловікам за кордоном, які не оновили військово-облікові дані, не видадуть та не обміняють водійське посвідчення

З 13 серпня за кордоном чоловікам з України, які не зняті з військового обліку або ж не оновили свої військові дані, не будуть оформлювати посвідчення водія, обмінювати його чи реєструвати їхні автівки. Також не пересилатимуть поштою водійські права. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України.

Філії української міграційної служби приймають документи, щоб:

  • обміняти посвідчення водія, зокрема таке, яке видане вперше;
  • отримати посвідчення водія після втрати чи викрадення;
  • зареєструвати, перереєструвати транспорт;
  • зняти з обліку транспортний засіб.

Але ці послуги за кордоном не надаватимуть українським чоловікам 18-60 років, стосовно яких у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів нема даних про виключення з військового обліку або ж які не уточнили свої військово-облікові дані.

Цим же чоловікам міжнародні поштові відділення не пересилатимуть посвідчення водія та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу.

Оновити військово-облікові дані — актуальне місце проживання, електронну пошту та телефон — можна в додатку "Резерв+".

В Україну приїхав помічник державного секретаря США О’Браєн

В Україну з візитом приїхав помічник державного секретаря США у справах Європи та Євразії Джим О’Браєн. Про це повідомила пані посол США в Україні Бріджит Брінк у вівторок, 13 серпня, у соцмережі Х.

“Радо вітаємо з поверненням в Україну помічника держсекретаря Джима О’Браєна! Його присутність тут, у Києві, є потужним сигналом: підтримка України з боку США залишається непохитною”, — написала Брінк.

Бійці "Хартії" знешкодили 40 окупантів та знищили 4 танки під час одного зі штурмів РФ на Харківщині

Російські окупанти намагалися близько 06:00 13 серпня штурмувати позиції Сил оборони на напрямках Пильне-Липці та Пильне-Глибоке у Харківській області. Про це Суспільне Харків повідомили у бригаді.

"Танкова атака противника складалася з двох колон по шість танків, обшитих масивним захистом від FPV. Кожен танк перевозив десант з 8-10 піхотинців. Вони атакували позиції "Хартії". Окупантам не вдалось дійти до переднього краю нашої оборони. Бійці бригади завдали вогневого ураження всіма наявними засобами, зупинили та розбили колону. Друга колона у складі 6 танків пішла в напрямку Глибоке. Там їх зустріли підрозділи 92-ї бригади", — йдеться у повідомленні.

У результаті впевнених та рішучих дій військовослужбовців "Хартії" та якісного управління боєм чотири танки з колони противника знищено, ще один танк — пошкоджено. Десятеро окупантів знищено, ще 30 рашистів отримали поранення. Частину танків знищили оператори FPV бригади "Хартія".

Сотні російських військових здалися в полон у Курській області — Зеленський

Сотні російських військових в Курській області здалися в український полон, де отримують "гуманне ставлення, яке не мали у своїй армії", сказав президент Зеленський у вечірньому зверненні. Він також обговорив із міністром оборони Умєровим та Верховною радою, щоб військові, які виконують бойові завдання "на території країни-агресора", швидко отримали виплати, премії та інші речі для фронту без бюрократії.

Війська РФ поцілили по Нікопольщині та Криворіжжю: є поранений

Російські війська вдень 13 серпня поцілили по Нікопольщині з реактивних систем залпового вогню "Град", важкої артилерії. Застосовували дрони-камікадзе. Про це повідомив очільник обласної військової адміністрації Сергій Лисак.

За його словами, вдарили по райцентру, Марганецькій, Покровській, Мирівській, Червоногригорівській громадах. Поранений 33-річний чоловік.

“Пошкоджені транспортне і приватне підприємства. На останньому через атаку виникла пожежа. Вогонь рятувальники приборкали. Зайнялася й приватна оселя", — повідомив Лисак.

Вдарили війська РФ і одній з громад Криворіжжя. Випустили по ній десяток артснарядів. Спалахнула суха трава. Загоряння вже ліквідували.

Надвечір сили протиповітряної оборони збили над областю російський БпЛА.

Під контролем України 74 населені пункти Росії — Зеленський

Президент Володимир Зеленський повідомив після доповіді головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, що під контролем України знаходяться 74 населені пункти в РФ. Там проводять перевірки та стабілізаційні заходи, продовжується розробка гуманітарних рішень для цих територій.

Окупанти знищили музей Лесі Українки в Ялті

На місці музею Лесі Українки під егідою "Ялтинського історико-літературного музею" діють експозиція "Ялта. Століття ХІХ-е (історія, музика та література)" та виставка, присвячена архітектору Ніколаю Краснову. Про це повідомляє "Голос Криму".

У виданні наголосили, що про Лесю Українку наразі згадок нема. На початку окупації Криму біля будівлі стояла табличка, де було зазначено, що на другому поверсі розміщено "Музей Лесі Українки" та експозицію "Ломикамінь", яка пов’язана з перебуванням поетеси в Ялті.

Водночас заступниця постійної представниці президента в АР Крим Ольга Куришко у коментарі Суспільне Крим розповіла, що наразі музей Лесі Українки реконструйований. Крім того, окупанти змінили формат експозиції, яка була до початку окупації півострова.

"Це планомірна діяльність держави-окупанта, яка прослідковувалася з самого початку окупації. У 2015 році музей було перейменовано на "Ялтинський історичний музей". Там вже не було згадки про те, що це музей Лесі Українки. Потім він був закритий ніби на реконструкцію на дуже довгий період. І ось нещодавно він був відкритий, вже під іншою назвою, реконструйований, без експозицій, які були раніше", — розповіла Куришко.

Армія РФ завдала удару по Щербинівці, поранено дитину та літню жінку

Російські війська обстріляли селище Щербинівка з артилерії. Поранення дістала 72-річна жінка та її 16-річний онук.

Про це телефоном Суспільному Донбас розповіли у прокуратурі Донецької області.

"13 серпня 2024 року, об 11:15, військові ЗС РФ накрили артилерійським вогнем селище Щербинівка Бахмутського району. Снаряди влучили по приватному сектору, де на подвір’ї домоволодіння травмувались 72-річна жінка та її онук 16 років", — повідомили у прокуратурі.

У прокуратурі додали, що жінка зазнала множинних осколкових поранень й переломи ніг, підліток дістав поранення руки. Їх доставлено до лікарні.

Розпочато досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).

Латвія передає Україні ще близько 500 дронів — міністр оборони країни

Латвія у межах коаліції дронів передає Україні чергову партію безпілотників власного виробництва. Йдеться про близько 500 одиниць. Про це у соцмережі Х 13 серпня повідомив латвійський міністр оборони Андріс Спрудс.

"Наступний комплект дронів готовий! Близько 500 дронів латвійського виробництва забезпечують підтримку українців у різних бойових завданнях", — йдеться у дописі міністра.

Він додав, що ці безпілотники передають на потреби ЗСУ у межах міжнародної коаліції дронів.

Росія спробує звинуватити Україну у воєнних злочинах на Курщині — СБУ

Речник Служби безпеки України (СБУ) Артем Дехтяренко заявив, що Росія має наміри безпідставно звинуватити ЗСУ у вчиненні воєнних злочинів щодо цивільних росіян у Курській області. Про це він розповів в ефірі телемарафону "Єдині новини".

Дехтяренко зазначив, що вже зараз СБУ фіксує спроби інсценування спецслужбами РФ у Курській області для безпідставних звинувачень українських захисників у воєнних злочинах.

"Для цього російською стороною створено й поширено різноманітні фейки та інформаційні вкиди, які не мають нічого спільного з реальністю, і таке ІПСО ворога пов’язане насамперед із неможливістю ефективно протидіяти наступальним діям Сил оборони. За даними СБУ, найближчим часом російські спецслужби можуть вдатися до вчинення злочинів, зокрема, щодо цивільного населення Курської області, щоб потім звинуватити у їх скоєнні Україну", – пояснив речник СБУ.

Водночас він висловив впевненість, що росіянам не вдасться дискредитувати Україну, яка має стійку репутацію дотримання правил і звичаїв війни.

"СБУ попереджає, що такі спроби є марними, вони не впливають на дії Сил оборони України, ні на думку міжнародних партнерів нашої держави. Тому, що Україна довела всьому світу, що чітко дотримується правил і звичаїв ведення війни. І це стосується як поводження з військовополоненими РФ, так і цивільного населення. Українські дії неухильно наближають перемогу України, і жодні ворожі ІПСО не стануть цьому на заваді", — додав Дехтяренко.

Речник МЗС про другий Саміт миру: "Попередньо, місця та дати проміжних зустрічей визначені"

В Україні триває підготовка до другого Саміту миру, попередньо, визначені місця та дати проміжних зустрічей. Про це повідомив речник МЗС Георгій Тихий, передає кореспондентка Суспільного.

“Попередньо, місця та дати проміжних зустрічей визначені. Але я пропоную дочекатися, коли вони будуть оголошені. Підготовка іде повним ходом, постійне спілкування на всіх рівнях”, — сказав Тихий.

Влада ще одного району Курської області оголосила евакуацію

Евакуювати місцевих жителів почали в Большесолдатском районі Курської області, повідомив його глава Володимир Зайцев.

"Евакуації в нашому районі не було до сьогоднішнього дня. Всі їхали самостійно, ніхто не перешкоджав. Сьогодні збираємо дані, хто все ж потребує евакуації", — написав глава району.

За його словами, людей в районі залишилося багато, але вони не хочуть виїжджати. Станом на 12 серпня заявок на евакуацію не було, уточнив Зайцев.

Російські окупанти в Україні через нестачу води змушені брати воду з калюж — британська розвідка

Деякі підрозділи російської армії, які воюють в Україні, ймовірно, відчувають нестачу питної води. Це відбувається через пошкодження, завдані під час ударів РФ по українській комунальній інфраструктурі, а також на тлі спеки.

Про це повідомляє Міноборони Великої Британії, посилаючись на дані власної розвідки.

У розвідці зазначили, що 23 липня 2024 року один з проросійських військових блогерів зауважував, що норму води, зокрема, для російських пілотів обмежено одним літром на день.

"Це еквівалентно чверті мінімальної рекомендованої потреби у воді для роботи при високих температурах. Як повідомляється, в результаті російські пілоти звернулися по воду до місцевих жителів", – йдеться у повідомленні.

Також у британській розвідці поінформували, що у відповідь на нестачу води деякі російські підрозділи були змушені "імпровізувати із засобами для фільтрації", використовуючи калюжі для щоденних потреб у воді.

У Міноборони кодифікували близько 20 зразків бронемашин із захистом від мін та засідок

"З початку широкомасштабного вторгнення кодифіковано та допущено до експлуатації зразки бронемашин класу MRAP (від англ. Mine Resistant Ambush Protected – захист проти мін і засідок), випущені оборонними концернами США, Великої Британії, Австралії, Туреччини тощо", – повідомили у Міністерстві оборони України.

Бронемашини класу MRAP складаються з капсули, що забезпечує захист особового складу під час підриву. Двигун та колеса виступають у ролі вибухопоглинаючих елементів, які приймають на себе всю кінетичну енергію від вибуху міни, зберігаючи цілісність модуля.

На Волині повістки почали надсилати поштою

Волинський обласний Терцентр комплектування і соцпідтримки (ТЦК) почав надсилати поштою повістки резервістам і військовозобов’язаним.

Про це в коментарі Суспільному розповіла речниця обласного ТЦ Уляна Кравчук. Повістку на оновлення даних надсилають рекомендованим листом на адресу, яку вказав військовозобов'язаний, або ж за його останнім місцем реєстрації.

Зі слів речниці, підтвердженням оповіщення про виклик до ТЦК є день отримання рекомендованого листа. Про це буде свідчити документ від поштового оператора.

"Така повістка (надіслана рекомендованим листом) буде вважатися належним чином врученою навіть в тому разі, коли адресат з якихось причин не зміг її отримати", — зазначила Уляна Кравчук.

В обласному ТЦК також додали: якщо військовозобов'язаний після отримання листа не з'явиться у визначену дату в Терцентр комплектування — йому загрожуватиме адміністративна відповідальність. Постанову про накладення штрафу районні ТЦК також надсилають рекомендованим листом.

У Литві розслідують справу про контрабанду санкційних товарів до РФ на майже 2 млн євро

У Литві розслідують справу про порушення міжнародних санкцій і контрабанду товарів до Росії на майже 2 мільйони євро. Про це йдеться у пресрелізі Служби розслідування фінансових злочинів при МВС Литви.

Зібрані литовською владою дані свідчать, що група з п'яти громадян Литви, нібито виконуючи вказівки громадян Росії, намагалася обійти міжнародні санкції, запроваджені проти РФ й вивезти в Росію товари, заборонені до експорту. При цьому про які саме товари йдеться — не уточнюється.

Зазначається, що група закупила ці товари в країнах Євросоюзу з березня 2022 року до серпня 2024 року, використовуючи експортні декларації з неправдивими найменуваннями та вказуючи в документах країни призначення, такі як Туреччина, Казахстан, Узбекистан і Білорусь. Загальна вартість незаконно експортованих товарів перевищує 1,9 мільйона євро.

У межах розслідування правоохоронці провели 18 обшуків у будинках, автомобілях і ділових приміщеннях підозрюваних у Вільнюсі. Було вилучено документи, мобільні телефони, комп'ютери та сервери з інформацією про діяльність підозрюваних.

Україна отримала 4,2 млрд євро від Європейського Союзу за програмою Ukraine Facility

Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

"Уряд направить ці кошти на соціальні програми, гуманітарну сферу та інші важливі бюджетні програми. Військові видатки ми продовжуємо фінансувати виключно за рахунок власних ресурсів", – зазначив голова уряду.

Він додав, що від початку року ЄС надав Україні вже понад 12 млрд євро бюджетної підтримки.

Україна не зацікавлена в тому, щоб забирати територію Курської області – МЗС

Про це заявив на брифінгу речник МЗС Георгій Тихий, передає кореспондентка Суспільного.

"Україна не зацікавлена в тому, щоб забирати територію курської області, ми просто хочемо захистити своїх людей. я нагадаю, що тільки від початку цього літа, тільки по районах нашої Сумської області України було завдано понад 2 тис. ударів. це РСЗВ, ствольна артилерія, міномети, дрони, 255 керованих авіабомб, більше сотні ракет".

Він додав, що Україна "досягає відповідних цілей у Курській області та продовжуватиме це робити".

"Уже є дані про те, що у Москві дуже занепокоєні тим, що операція Сил оборони відбувається без якихось порушень міжнародного гуманітарного права, які вони б дуже хотіли бачити і використовувати у своїй пропаганді, тому є обґрунтовані підозри, побоювання, що такі інциденти Росія може сфабрикувати, тобто створити підробні інциденти, в тому числі з можливим перевдяганням в уніформу українських військових", – додав Тихий.

За його словами, чим швидше Росія погодиться на відновлення справедливого миру, у тому числі на основі формули миру, яка до такого саме миру веде, тим швидше припиняться рейди сил оборони України на території РФ.

Українець Євген Монастирьов у РФ отримав 11 років колонії нібито за "шпигунство"

Краснодарський крайовий суд Росії засудив до 11 років колонії суворого режиму громадянина України Євгена Монастирьова у справі "про шпигунство" (стаття 276 КК РФ).

Про це повідомляє Об'єднана пресслужба судів Краснодарського краю РФ.

За версією слідства, з січня по листопад 2022 року Монастирьов, живучи на території Краснодарського краю, нібито збирав відомості про критичну та транспортну інфраструктуру.

"Він фотографував об'єкти, у тому числі опори залізничних та дорожніх мостів, опори ЛЕП, та пересилав інформацію військовослужбовцям ЗСУ, з якими підтримував зв'язок", – йдеться у повідомленні суду.

Монастирьова затримали співробітники регіонального управління Федеральної служби безпеки (ФСБ).

Уряд затвердить три варіанти облаштування наземних укриттів – Шмигаль

Про це заявив на засіданні уряду прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

"На початку серпня уряд затвердив методику оцінки безпечності шкіл, яка передбачає 5 рівнів ризику. Це допоможе громадам правильно розставити пріоритети й будувати укриття саме там, де вони потрібні. Через реалізацію комплексної стратегії ми прагнемо до кінця 2024 р. повернути до безпечного офлайн-навчання 300 тис. школярів. Наявність укриттів є головною передумовою. 2,5 млрд грн виділено цього року на їх будівництво", – наголосив Шмигаль.

Він додав, що ДСНС та МОН спільно розробили три варіанти облаштування наземних укриттів, які будуть затверджені: "Громади зможуть їх реалізувати залежно від потреби та рівня загроз у населеному пункті та регіоні. У підсумку близько тисячі шкіл вже цього навчального року зможуть розпочати процес очного навчання".

В Україні через бойові дії та інші причини без світла залишається 491 населений пункт

Про це повідомили в "Укренерго".

У компанії розповіли, що вночі російські дрони атакували енергооб’єкти у північному регіоні України.

"Знеструмлювались промислові та побутові споживачі в окремих районах Чернігівської області. Станом на ранок, усі споживачі заживлені. Тривають аварійно-відновлювальні роботи", — йдеться у повідомленні.

Загалом через бойові дії та з інших причин повністю або частково в Україні знеструмлений 491 населений пункт.

225 Окремий штурмовий батальйон виклав документи "розбитого" підрозділу РФ "Ахмат"

Про це бійці 225 ОШБ повідомили в Telegram.

"Нещодавно на DeepState з'явилася новина, що 225 ОШБ успішно розбив підрозділ "ахмат". Ось докази. Зараз складно точно визначити, кого з бійців було ліквідовано (візуальне ідентифікування ускладнене станом тіл), а хто відступив з поля бою, але важливо, щоб люди знали їх імена", – йдеться у повідомленні.

225 ОШБ виклав документи розбитого підрозділу РФ Ахмат
225 ОШБ виклав документи "розбитого" підрозділу РФ "Ахмат". Telegram/225 ОШБ

Генштаб обмежив пересування громадян у 20-кілометровій прикордонній зоні на Сумщині

Про це йдеться у повідомленні Генерального штабу ЗСУ.

"У звʼязку зі збільшенням інтенсивності бойових дій, активізацією діяльності диверсійно-розвідувальних груп, сил спеціальних операцій противника та з метою збереження життя цивільного населення і військовослужбовців, військовим командуванням введені обмеження на переміщення усіх категорій громадян у прикордонній двадцятикілометровій зоні Сумської області. Допуск осіб на зазначену територію здійснюється за паспортами громадян України з відповідною відміткою про реєстрацію проживання у цій зоні", – йдеться у повідомленні.

Спалив авто військового та отримав завдання готувати замах на українського офіцера: правохоронці підозрюють киянина

Про це повідомляють пресслужби Офісу генерального прокурора та СБУ.

Слідство встановило, що 5 серпня 2024 року, шукаючи підробіток, 20-річний підозрюваний отримав повідомлення в Telegram. Йому запропонували за 3000 доларів США підпалити автомобіль військовослужбовця ЗСУ чи інших військових формувань.

Надалі чоловік у супермаркеті придбав рідину для розпалювання вогню. Дорогою додому у Печерському районі столиці він побачив автомобіль темно-зеленого кольору марки "FORD" з номерами на чорному фоні. Саме цю машину він вирішив підпалити.

"Вночі, використовуючи рідину для розпалювання багаття, підозрюваний облив нею капот автомобіля та підпалив його. На свій мобільний телефон він зняв, як машина горить, з метою подальшого звітування замовнику", — йдеться у повідомленні.

Правоохоронці також з'ясували, що після цього фігурант отримав нове доручення: встановити відеоспостереження за українським офіцером. У подальшому росіяни планували здійснити на нього замах.

В ОГПУ зауважили, що обіцяні гроші підозрюваний так і не отримав. Правоохоронці затримали чоловіка вдома, коли він готувався до проведення дорозвідки поблизу "цілі" і ще не встиг встановити камеру. Наразі його перевіряють на причетність до підпалу ще одного автомобіля ЗСУ у Печерському районі.

Команда МАГАТЕ не змогла встановити причину пожежі на ЗАЕС

Про це йдеться у пресрелізі агенції від 12 серпня.

"Вранці 12 серпня на вимогу негайно оцінити наслідки пожежі місія підтримки та допомоги МАГАТЕ в Запоріжжі відвідала територію градирні. За словами генерального директора агенції Рафаеля Гроссі, на основі спостережень, команда оцінила, як малоймовірне, що місце займання пожежі виникло біля основи градирні", — йдеться у пресрелізі.

У звіті зазначається, що під час візиту команди агенції до градирні Запорізької АЕС було встановлено, що пошкодження від пожежі були зосереджені у внутрішній частині башти на рівні водорозподільчого сопла, розташованого на висоті приблизно десяти метрів.

"Команда МАГАТЕ надіслала запит на доступ до рівня розподілу водяного сопла. Звідки можна спостерігати нижню частину рівня розподілу водяного сопла з бетонних фундаментних колон. Команда також попросила отримати доступ до басейну холодної води доступ до цих двох місць не було дозволено з міркувань безпеки".

Міжнародні спостерігачі, які оглянули градирню ЗАЕС, помітили вигорілі ділянки у внутрішньому обладнанні градирні, що знаходиться біля рівня розподільчої форсунки. Втім, в агенції зазначили, що слідів обстрілу та спеціального підпалу не виявили.

До України повернули 6 українських дітей з ТОТ

Про це повідомив уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець.

"Родини з дітьми із Запорізької та Херсонської областей нині у безпеці, якої дуже не вистачало. Зі слів батьків, їхніх дітей змушували відвідувати російську школу та відзначати російські свята, тиснули, аби громадяни України отримали документи російського зразка. Окрім того, до родин у помешкання вривалися озброєні росіяни, які здійснювали безпідставні обшуки. Одна з родин вже відвідала Центр захисту прав дитини, де команда представників ГО, БФ та держорганів поспілкувалися щодо надання необхідної допомоги", – написав Лубінець у Telegram.

ГУР показало відпрацювання FPV-дронами по російських позиціях на Кінбурнській косі

Група "Циклон" Легіону ГУР на початку серпня 2024 року відпрацювала з дронів по російських позиціях на Кінбурнській косі. Відео бойової роботи розвідники опублікували у своєму Telegram.

Програма "Grain from Ukraine": 1000 тон українського зерна доставили до Гази

Про це повідомляє Міністерство закордонних справ України.

"Гуманітарну допомогу, яку Україна нещодавно надіслала до Палестини, вже доставили до Гази. З 1,000 тонн борошна, яке Україна відправила в рамках гуманітарної програми “Grain from Ukraine” за підтримки Всесвітньої продовольчої програми, вже спекли хліб та роздають родинам, що його потребують. Цього вистачить, щоби прогодувати 100,000 людей протягом місяця", – йдеться у повідомленні. Україна планує доставити ще 6,000 тонн до Палестини у найближчому майбутньому, зазначили у МЗС.

Федоров: У Дії прискорили час отримання витягу про несудимість

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

"Команда помітила, що під час оформлення заявки на єВідновлення багато часу йде на перевірку того, чи є в людини судимість за злочини проти національної безпеки. Раніше комісія місцевої влади, яка оцінювала пошкодження житла, сама перевіряла цю інформацію. Перевірка могла тривати від декількох днів до тижнів. Пофіксили це. Тепер під час подання заявки можна буде замовити цей витяг в Дії — і він сам підтягнеться. Менше зайвих рухів і незрозуміло витраченого часу. Це відчутно пришвидшить процес", – розповів урядовець.

Військова співпраця РФ і КНДР небезпечна не лише для України — Білий дім

Поглиблення військової співпраці між Росією і Північною Кореєю небезпечним не лише для України, а й для країн Індо-Тихоокеанського регіону.

Про це на брифінгу заявив радник Білого дому з питань національної безпеки Джон Кірбі, коментуючи повідомлення про ймовірне застосування росіянами північнокорейських ракет для атаки на Київ.

Він зазначив, що не може підтвердити, що тоді застосовувалися саме північнокорейські ракети, але додав, що такі дії армії РФ відповідають намірам Путіна стосовно використання військової допомоги з КНДР.

"Проте в останні тижні та місяці ми бачили, як росіяни використовують балістичні ракети КНДР для своїх ударів по Україні. Ми говоримо про це вже досить довго – Путін у розпачі, він відчайдушно потребує допомоги і військового потенціалу, бо експортний контроль і санкції фактично перетворили економіку, яку він мав до війни, на економіку воєнного часу. І він у відчаї звертається по допомогу до таких країн, як Іран та КНДР", — сказав Кірбі.

Радник наголосив, що співпраця між Росією і Північною Кореєю небезпечним не лише для України, а й для країн Індо-Тихоокеанського регіону.

"Цілком очевидно, що військова співпраця між КНДР та РФ небезпечна для України, оскільки ці ракети продовжують атакувати українські міста й енергетичну інфраструктуру, але це також небезпечно для Індо-Тихоокеанського регіону і будь-який її розвиток матиме наслідки для безпеки країн у цьому регіоні", — сказав він.

За словами Кірбі, США з союзниками і партнерами будуть вживати заходів, щоб зменшити ризики від військової взаємодії Пхеньяна і Москви.

Армія РФ обстріляла дві прикордонні громади Чернігівщини

Протягом доби 12 серпня армія РФ атакувала дві прикордонні громади Чернігівщини: Семенівську та Сновську. Прикордонники зафіксували 51 вибух.

Про це Суспільному повідомила речниця Чернігівського прикордонного загону Галина Шеховцова.

Семенівська громада: 2 вибухи, ймовірно, зі ствольної артилерії та 33 вибухи, ймовірно, з міномета калібру 120 мм було в напрямку села Блешня. Ще 15 вибухів, ймовірно, з міномета калібру 120 мм зафіксували біля села Карповичі.

Сновська громада: 1 вибух, ймовірно, вибуховий пристрій скинутий з БпЛА був в напрямку села Єліне.

Північнокорейські ракети вдарили по Богодухову: семеро людей звернулися до медиків

По Богодухову та населених пунктах поруч російські війська з 18:20 до 18:35 12 серпня завдали щонайменше п'ять ракетних ударів. За попередніми даними, це були ракети KN-23 (або КN-24), які знають як Hwasong-11.

Про це повідомили у пресслужбі облпрокуратури 13 серпня.

"Внаслідок ракетних ударів постраждали семеро людей, з них четверо неповнолітніх: двоє хлопців віком 4 місяців та 5 років і дві дівчинки 2 років 9 місяців та 10 років. У дітей — гостра реакція на стрес. Також за медичною допомогою звернулись три жінки", — сказано у повідомленні.

За даними облпрокуратури, були пошкоджені щонайменше 30 будинків.

Зранку росіяни із РСЗВ обстріляли Золочів на Харківщині, є пошкодження

Зранку у вівторок, 13 серпня, російська армія здійснила обстріл із РСЗВ смт Золочів Богодухівського району Харківської області, є пошкодження.

Про це повідомив голова Харківської обласної державної адміністрації Олег Синєгубов.

За його словами, 13 серпня о 4:30 росіяни обстріляли Золочів. Пошкоджені вікна, фасади будинків та електромережі.

Вчора вввечері в Богодухівському районі за межами Гутянського лісництва внаслідок обстрілу горіла хвойна підстилка.

Також вчора ввечері у Богодухові на відкритій території через обстріл горіла трава. Пошкоджені вікна і покрівля 23 приватних будинків. Постраждала 75-річна жінка. У чотирьох дітей віком від кількох місяців до 11 років діагностували гостру реакцію на стрес, зазначив голова ОДА.

У селі Москаленки Богодухівського району внаслідок обстрілу горіли зруйнована господарча споруда і паркан.

У селі Заброди Богодухівського району внаслідок ракетного обстрілу постраждала жінка віком 49 років, зауважив Синєгубьов.

Російські війська обстріляли керованими авіабомбами сім громад Сумщини

Вночі та зранку російська армія 12 разів обстрілювала Сумщину – зафіксовано 23 вибухи. Під обстрілами опинилися Сумська, Хотінська, Юнаківська, Білопільська, Ворожбянська, Краснопільська та Березівська громади.

Про це повідомили у військовій адміністрації області.

По території Краснопільської громади війська РФ били з мінометів (6 вибухів). Також були авіаудари керованими бомбами (2 вибухи).

Керованими авіаційними бомбами війська Росії обстріляли території Сумської громади (2 вибухи), Хотінської (3 вибухи), Ворожбянської (1 вибух), Білопільської (2 вибухи) та Юнаківської громад (5 вибухів).

В Сумській громаді поранена одна людина, її ушпиталили. Також в місті пошкоджена лінія електромережі, газопровід, будівля лікарні та кілька автомобілів.

По Березівській громаді здійснений один ракетний удар та два та авіаудари авіаційними ракетами.

Військові РФ обстріляли 20 населених пунктів Херсонської області

Про це в Telegram вранці 13 серпня повідомив керівник обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.

У дописі йдеться, що під обстрілами та авіаударами перебували Білозерка, Велетенське, Придніпровське, Томина Балка, Станіслав, Зимівник, Понятівка, Антонівка, Дар'ївка, Садове, Музиківка, Берислав, Бургунка, Червоний Маяк, Михайлівка, Крупиця, Одрадокам'янка, Шляхове, Веселе та Херсон.

Пошкоджені адмінбудівлі, сім багатоповерхівок, 36 приватних будинків, газогін, господарські споруди, приватні автомобілі та автівку швидкої допомоги. Одна людина загинула, 17, зокрема двоє дітей, — отримали поранення.

Як минула ніч проти 13 серпня на Дніпропетровщині

У ніч проти 13 серпня над Дніпропетровщиною збили два шахеди армії РФ, повідомив начальник обласної військової адміністрації Сергій Лисак.

Солдати РФ застосовували дрони-камікадзе, важку артилерію і РСЗВ "Град" проти Нікопольщини. Зайнялася суха трава, вогонь загасили. Пошкоджені п'ять хат, три сараї, гараж, авто, лінію електропередач.

Грушівську громаду Криворізького району атакували дроном.

Загиблих та поранених немає.

На Запоріжжі армія РФ завдала 386 ударів по території сімох населених пунктів

Упродовж доби, 12 серпня, російські військові завдали 386 ударів по території семи населених пунктів Запорізької області. Внаслідок обстрілів поранених та загиблих немає.

Про це сьогодні, 13 серпня, повідомив очільник Запорізької ОВА Іван Федоров у своєму Telegram-каналі.

Армія РФ завдала 386 ударів по території семи міст та сіл Запорізької області:

  • один авіаційний удар завдала по території Малинівки;
  • 12 разів з реактивних систем залпового вогню обстріляла Роботине та Оріхів;
  • 126 разів з артилерії обстріляла територію Гуляйполя, Малої Токмачки, Новоандріївки, Роботиного, Малинівки та Левадного;
  • 247 БпЛА атак здійснила по території Гуляйполя, Роботиного, Малинівки, Левадного, Малої Токмачки та Новоандріївки.

"Надійшло сім повідомлень про руйнування житлових будинків та об'єктів інфраструктури", — йдеться у повідомленні.

Армія РФ завдала по Сумах ракетно-авіаційного удару, поранена людина

13 серпня війська Росії завдали ракетно-авіаційного удару по об'єктах інфраструктури Сум. Одна людина поранена.

Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.

На місці працюють всі необхідні служби. Також проводяться аварійно-відновлювальні роботи. Наслідки російської атаки уточнюються, повідомили в ОВА.

Внаслідок вибуху одна людина поранена, її шпиталізували.

Тимчасово район Веретенівки без газу та електроенергії. Наразі виїзд з Веретенівки на вулицю Ковпака неможливий. Об'їзд через Ганнівнку, повідомив Начальник Сумської МВА Олексій Дрозденко.

На війні в Україні Росія втратила 1160 військових за добу — Генштаб

Станом на ранок 13 серпня загальні бойові втрати Росії з початку повномасштабного наступу на Україну 24 лютого становлять близько 593 160 військовослужбовців.

Про це йдеться у повідомленні Генштабу Збройних сил України.

За добу російське військо втратило 1160 солдатів.

З техніки росіяни втратили:

  • танків ‒ 8455 (+5) од,
  • бойових броньованих машин ‒ 16385 (+17) од,
  • артилерійських систем – 16764 (+36) од,
  • РСЗВ – 1146 (+0) од,
  • засоби ППО ‒ 920 (+1) од,
  • літаків – 366 (+0) од,
  • гелікоптерів – 328 (+0) од,
  • БПЛА оперативно-тактичного рівня – 13491 (+19),
  • крилаті ракети ‒ 2426 (+0),
  • кораблі /катери ‒ 28 (+0) од,
  • підводні човни — 1 (+0) од,
  • автомобільної техніки та автоцистерн – 22649 (+59) од,
  • спеціальна техніка ‒ 2806 (+5).

Дані уточнюються.

Відбій повітряної тривоги у більшості областей

Сили ППО вночі знищили 30 з 38 "шахедів"

Уночі 13 серпня 2024 року війська РФ атакували Україну двома балістичними ракетами "Іскандер-М"/KN-23 та 38 ударними БпЛА типу Shahed. Сили ППО вночі знищили 30 "шахедів".

Про це повідомив командувач Повітряних сил ЗСУ генерал-лейтенант Микола Олещук.

Ракети росіяни запускали з Воронезької області, шахеди — з районів Приморсько-Ахтарська, Курська, РФ.

"В результаті протиповітряного бою мобільними вогневими групами Сил оборони України, авіацією, зенітними ракетними підрозділами та засобами РЕБ Повітряних Сил збито 30 ворожих БпЛА у Миколаївській, Вінницькій, Сумській, Кіровоградській, Херсонській, Чернігівській, Дніпропетровській та Черкаській областях", — йдеться у повідомленні.

В Україні — повітряна тривога.

У Повітряних силах повідомили про зліт російського МіГ-31К — носія аеробалістичних ракет "Кинджал".

У Чорному морі перебуває один російський корабель-ракетоносій

У Чорному морі продовжує чергування один російський корабель, який є носієм крилатих ракет "Калібр" загальним залпом до 4 ракет.

Про це повідомляє ВМС ЗСУ.

В Азовському морі російських кораблів нема, у Середземному морі перебувають 2 кораблі, з яких 1 є носієм крилатих ракет "Калібр" загальним залпом до 4 ракет.

За добу в інтересах РФ прохід Керченською протокою здійснили: до Чорного моря – 5 суден, з них 3 продовжили рух у напрямку протоки Босфор; до Азовського моря – 10 суден, з них 3 рухались з протоки Босфор

Вибух в Сумах

У Сумах знову пролунав звук вибуху, повідомляють кореспонденти Суспільного. В області десяту годину триває повітряна тривога.

У Києві — відбій повітряної тривоги.

У Києві — повітряна тривога.

Вибух в Сумах

У Сумах пролунав звук вибуху, повідомляють кореспонденти Суспільного.

У Києві та низці областей відбій повітряної тривоги

У Києві та низці областей — повітряна тривога.

У Києві та низці областей — відбій повітряної тривоги.

Вибухи в окупованому Скадовську

У тимчасово окупованому Скадовську на Херсонщині було чутно вибухи, повідомили Суспільному місцеві жителі.

У Києві та низці областей оголошена повітряна тривога.

Військові РФ атакували дроном Антонівку на Херсонщині

Близько дев'ятої години вечора військові РФ скинули вибухівку з дрона на Антонівку поблизу Херсона. 69-річна жінка отримала вибухову травму та уламкові поранення. Її ушпиталили у стані середньої тяжкості, повідомили у Херсонській ОВА.

Атака на Чернігівщину

Російські війська атакували цивільну інфраструктуру в Бахмачі на Чернігівщині, повідомив керівник ОВА Чаус. Інших деталей він не уточнив.

В області триває повітряна тривога. Командування Повітряних сил інформувало про загрозу безпілотників.

На початок