Супутникові знімки пошкодженої газовимірювальної станції “Суджа” у Курській області РФ, через яку йде газ до ЄС, отримала Planet Labs.
Відповідні фото опублікувала російська служба Радіо Свобода.
Як відзначає Радіо Свобода, на зображеннях видно зруйновані адмінприміщення станції та майданчик, на якому встановлене вимірювальне обладнання.
Якщо проаналізувати фотографії, то можна помітити, що частина пошкоджень з'явилася між 9 і 10 серпня, а частина — між 10 і 11 серпня. На фото за 11 серпня видно, що практично повністю зруйновано одну з адміністративних будівель станції, а також один із майданчиків, на якому встановлено вимірювальне обладнання.
При цьому вранці в понеділок “Газпром” стверджував, що продовжує прокачування газу через ГВС "Суджа" в Європу у звичайному обсязі, відзначає Радіо Свобода.
Оператор газотранспортної системи України підтвердив Суспільному, що транспортування газу європейським замовникам відбувається в штатному режимі.
Бої у Курській області РФ
6 серпня в Міністерстві оборони Росії заявили про прорив українськими військами кордону і початок боїв у Курській області. Через добу на це відреагував лідер Кремля Володимир Путін — звинуватив Україну у "провокації". Увечері 8 серпня у Бєлгородській, Брянській та Курській областях оголосили режим контртерористичної операції. 12 серпня Путін скликав нараду щодо ситуації в прикордонних з Україною регіонах та наказав Міноборони РФ, аби російська армія "вибила супротивника" з Курської області.
Аналітики VoxCheck підтверджували достовірність відеороликів з українськими військовими із Суджі й інших міст Курської області, а також взяття полонених росіян та розбиття колони армії РФ у тій області. Але українська влада лише ввечері 12 серпня підтвердила, що ЗСУ присутні в Курській області — президент Володимир Зеленський доручив підготувати гуманітарний план для території, а головнокомандувач Олександр Сирський заявив, що під контролем Сил оборони 1000 кв. км Курської області.
Бої в Курській області Росії прокоментували в Сполучених Штатах та Європейському Союзі — зауважили, що Україна має право захищатися на свій розсуд. Німеччина не заперечує використання в Курській області переданої ФРН зброї. А Китай сказав, що уважно стежить за ситуацією, й закликав сторони до деескалації.