Через падіння доходів у сферах культури та туризму ми втратили 2% ВВП – Ткаченко

Через падіння доходів у сферах культури та туризму ми втратили 2% ВВП – Ткаченко

Через падіння доходів у сферах культури та туризму ми втратили 2% ВВП – Ткаченко УНІАН

Через пандемію COVID-19 втрати доходів сфер культури, туризму та креативних індустрій України склали 3 мільярди доларів, або 2% ВВП.

Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко під час четвертого форуму "Креативна Україна".

"Цей рік поставив нас перед вибором: виживання чи самовираження. Через пандемію втрати доходів сфер культури, туризму та креативних індустрій в Україні склали 3 мільярди доларів, або 2% ВВП. І ще ми втратили 300 тисяч робочих місць. Якщо ми будемо продовжувати в той же спосіб, на нас чекає перспектива не дуже втішна: 10% втрати ВВП протягом 5 років і 1/3 всіх робочих місць", – заявив міністр.

Ткаченко наголосив, що креативна економіка відіграє дуже важливу роль для України.

"Креативна економіка генерує 97 мільярдів, або 3,7% ВВП. А ще це 20% приріст експорту щорічно і зростання експорту втричі за останні 10 років. Кожен десятий суб'єкт господарювання в Україні – креативний підприємець", – повідомив міністр.

На думку очільника Мінкульту, в таких умовах дуже важливо правильно направляти державні інвестиції у креативну галузь.

"І ще, неприємна ягідка на цьому торті. Ми констатуємо, що державні інвестиції втрачені та марнуються, тому що немає глядача і слухача. Ми прийдемо в нікуди, якщо продовжимо рухатись цим шляхом, змарнувавши кошти платників податків", – зауважив Ткаченко.

Що відомо

  • Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Кабмін не планує запроваджувати в Україні суворого карантину, оскільки країна не може його собі дозволити, і натомість було прийнято рішення про карантин вихідного дня.
  • Президент Володимир Зеленський підтримав запровадження "карантину вихідного дня", проте Міністерство культури та інформаційної політики та комітет Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики виступили проти цього.
  • На думку очільника Мінкульту, різко обмежувати роботу галузі, яка генерує від 2% до 4% ВВП України недоцільно, адже заклади культури є "взірцем" дотримання карантинних вимог.
  • Комітет Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики розробив проєкт закону, який створить систему підтримки сфери туризму та культури на час карантину.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше