Британія заборонить продаж бензинових та дизельних авто з 2030 року

Британія заборонить продаж бензинових та дизельних авто з 2030 року

Британія заборонить продаж бензинових та дизельних авто з 2030 року
Фото: Paul Fiedler

Уряд Великої Британії переніс час заборони продажу нових автомобілів з бензиновими та дизельними двигунами з 2035 на 2030 рік.

Про це повідомляє BBC.

Рішення про пришвидшення часу настання заборони було прийнято Великою Британією як частина програми виходу на нульовий рівень викидів вуглецю до атмосфери Землі до 2050 року.

Заборона поширюватиметься на продаж нових автомобілів з повністю бензиновими та дизельними двигунами. Втім, залишиться законним продаж "гібридів", а заборона ніяк не стосуватиметься вже придбаних автомобілів з двигунами внутрішнього згорання.

Заборона бензинових та дизельних авто є важливим кроком програми уряду Бориса Джонсона, яку він сам називає "зеленою індустріальною революцією". Програма покликана боротися зі змінами клімату та створити нові робочі місця у сферах "зеленої" та ядерної енергетики й екологічних технологій.

На її фінансування уряд готовий виділити 12 мільярдів фунтів стерлінгів. Ще втричі більше готові надати приватні інвестори. Детальні заходи та кроки наразі прописуються в урядовому акті, який британський парламент розгляне у грудні 2020 року.

Що відомо

  • Дві третини країн-членів Організації об'єднаних націй виступили за створення нового глобального договору, щоб подолати забруднення пластиком.
  • В жовтні в Англії набула чинності заборона на використання пластикових трубочок і мішалок для гарячих напоїв та ватних паличок.
  • У Великій Британії заборонять акції "другий товар у подарунок", які стосуватимуться нездорової їжі. Уряд країни вживає таких заходів у рамках боротьби з проблемою ожиріння.

Вибір редакції

На початок