У Києві презентували фільм "Номери" Олега Сенцова

У Києві презентували фільм "Номери" Олега Сенцова

У Києві презентували фільм "Номери" Олега Сенцова Нікіта Галка, Суспільне

У Києві відбувся допрем‘єрний показ фільму "Номери" Олега Сенцова. Сам він не прийшов на цей показ, оскільки зайнятий на зйомках іншої картини.

Про це з місця події повідомляє кореспондент Суспільного Нікіта Галка.

Сам Сенцов не прийшов на допрем'єрний показ, оскільки знімає фільм "Носорог" у Кривому Розі, зазначила продюсерка фільму Анна Паленчук.

Режисерами стрічки стали Олег Сенцов та Ахтем Сеітаблаєв. Сенцов працював над фільмом, коли перебував у незаконному ув'язненні в Росії. Ахтем Сеітаблаєв допомагав втілювати задум на знімальному майданчику разом з Анною Паленчук.

У Києві презентували фільм "Номери" Олега СенцоваСкріншот з відео

Кадр із фільму "Номери" Олега Сєнцова

"Для мене це своєрідний Ноїв ковчег, тому що окрім жанру, який Олег визначив як антиутопія, для мене це поліфонія жанрів: гротеск, антиутопія, мелодрама і детективу трохи та трагедія. Мені сподобалось, тому що це був виклик, це була можливість повернутись до першої професії саме театрального режисера і поєднати кіно з театром", – сказав Сеібтаблаєв.

За словами Анни Паленчук, процес створення фільму обговорювали із Сенцовим у листах, яких було більше сотні. Фактично, це перший в Україні фільм, виробництво якого було здійснено без фізичної присутності режисера.

Фільм знятий в копродукції з Польщею та Францією. Знімали стрічку в одному павільйоні впродовж 5 днів. Декорації для сцен знищували й перебудовували. Приблизний кошторис фільму 15 млн гривень. Раніше стрічку презентували у Львові та Івано-Франківську.

Що відомо

  • Сценарій фільму базується на однойменній п'єсі Олега Сенцова 2011 року. Це другий фільм Сенцова.
  • Світова прем'єра фільму відбулася відбулась в рамках програми спеціальних показів Berlinale Special 70 ювілейного Берлінського кінофестивалю 21 лютого 2020 року.
  • Засуджений за сфабрикованою справою до 20 років Олег Сенцов пробув в ув'язненні в Росії понад 5 років. 7 вересня 2019-го він повернувся в Україну разом із 34 іншими українськими політв'язнями та військовополоненими у межах обміну.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше