На Дніпропетровщині школярі розробили проєкт "розумної" протипожежної системи безпеки (ВІДЕО)

На Дніпропетровщині школярі розробили проєкт "розумної" протипожежної системи безпеки (ВІДЕО)

На Дніпропетровщині школярі розробили проєкт "розумної" протипожежної системи безпеки (ВІДЕО) undefined

«Smart Safety System» – це назва проєкту системи протипожежної безпеки, яку розробили троє учнів царичанської школи. За словами керівника Антона Єлисєєва, систему створили, щоб рятувати людські життя і зберегти будівлю під час пожежі.

Це "розумна" протипожежна система безпеки. Вона автоматично слідкує за будівлею та викладає результати в інтернет. Якщо датчики фіксують у приміщенні дим, вони вмикають сирену та надсилають смс-повідомлення до власників будинку. Проєкт створили три учні царичанської школи разом з учителем.

«Це макет нашої майстерні зменшений у 200 разів. Все керується завдяки панелі ардуїна. Це спеціальний процесор з платою, контролером, так зрозуміліше, який опрацьовує інформацію. При пожежі вона кидає сигнал на пристрій, який моніторить все це, і вмикає план евакуації, в залежності від джерела займання», – розповів один з розробників Олександр Цуканов.

На реалізацію ідеї витратили півтора місяці та 2 тисячі гривень.

«У нашій системі стоять датчики температури вологості, газоаналізатор та датчик задимленості. Датчик температури на сайті буде показувати температуру в кожній кімнаті. Газоаналізатор — це датчик, який показує вміст СО2. Датчик задимленості вмикає сирену і стрілки, якщо пожежа, - куди нам бігти», – сказав розробник проєкту Олександр Сергієнко.

У проєкт «Smart Safety System» додали елементи «розумного будинку»: дистанційне керування, моніторинг, смс-повідомлення та побудова плану евакуації світловим покажчиком.

«Наша протипожежна безпека може реально рятувати життя. Вона може показати людям, куди потрібно виходити, і прибирати чадний газ за допомогою вентиляції, що допоможе їм вижити», – розповів розробник Данило Чернов.

Хлопці взяли участь у всеукраїнському конкурсі з моделювання розумних пристроїв «STEAM House». Проєкт увійшов до десятку найкращих з-поміж 150 робіт.

За словами керівника проєкту Антона Єлисєєва, розробники планують удосконалити та поширити систему.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди