У Росії переслідують мігрантів, аби, зокрема, залучити їх до армії — розвідка Великої Британії

У Росії переслідують мігрантів, аби, зокрема, залучити їх до армії — розвідка Великої Британії

Практичні наслідки для вербування в армію РФ, коли в країні підпишуть законопроєкт щодо позбавлення громадянства натуралізованих громадян, ймовірно, будуть обмеженими.

Так вважають у розвідці Великої Британії.

Там зазначають, що відповідний проєкт закону, який передбачає позбавлення громадянства натуралізованих громадян, якщо вони не стануть на військовий облік, Держдума РФ схвалила 31 липня. Його співавтором став спікер Держдуми В'ячеслав Володін. Це, зазначили у британській розвідці, свідчить про те, що Кремль підтримує цю ініціативу.

"Хоча незалежні російські ЗМІ продовжують повідомляти, що правоохоронні органи переслідують спільноти мігрантів, у тому числі, з метою формування новобранців, і цей закон передбачає іншу форму правового примусу в цьому відношенні", — мовиться у повідомленні.

Також у розвідці Великої Британії вважають, що цей закон слід розглядати в контексті посилення антимігрантських настроїв, які розпалюють деякі члени уряду РФ. Особливо, щодо вихідців із Центральної Азії.

"Ці настрої та риторика помітно посилилися після повномасштабного російського вторгнення в Україну в лютому 2022 року, ймовірно, як частина спроби встановити додаткові джерела легітимності уряду в умовах великої кількості жертв і зниження рівня життя", — зауважили там.

Що відомо про мобілізацію в Росії

Путін 21 вересня 2022 року оголосив про проведення часткової мобілізації в Росії. Міністр оборони РФ Сергій Шойгу заявив, що під час мобілізації буде призвано 300 тисяч резервістів. Згодом держдума дозволила відправляти на війну засуджених за тяжкі злочини.

28 жовтня Путін оголосив про закінчення мобілізації. Шойгу же поінформував, що в Україну відправили 82 тисячі мобілізованих росіян.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що Росія нищить корінні народи під приводом мобілізації. У грудні повідомлялось, що на території Білорусі збільшилася кількість російських мобілізованих.

В ГУР заявили, що в Росії з 9 січня 2023 року обмежили виїзд з країни військовозобов'язаним, зокрема, обмежено придатним до служби.

У Росії 1 квітня розпочався новий набір військовослужбовців контрактників. Міноборони РФ планувала поповнити армію на 400 тисяч солдатів.

4 серпня того ж року Путін підписав закон, який підвищує вік призову громадян на військову службу з 18 до 30 років і заборону призовникам на виїзд за кордон.

25 серпня начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов заявив, що призов у Росії триває постійно і щомісяця вдається мобілізувати від 20 до 22 тисяч людей і зараз розглядається варіант призову додатково 450 тисяч.

3 вересня 2023 року у британській розвідці заявили, що у спробах уникнути мобілізації перед президентськими виборами в Росії, Кремль вербує на війну в Україні іноземців, зокрема мігрантів з Центральної Азії. За даними розвідки, у Росії є щонайменше шість мільйонів мігрантів із Середньої Азії, яких Кремль, ймовірно, вважає потенційними новобранцями.

На початок