Портрет Костянтина Івановича Острозького з краєзнавчого музею Острога повезли до Києва. Спеціалісти Бюро науково-технічної експертизи "АРТ-ЛАБ" проведуть необхідні дослідження, аби з’ясувати час його створення.
На звороті портрету зазначений 1579 рік. У тому році в Успенському соборі Києво-Печерської лаври гетьману встановили надгробок.

"Особливо цінний тут напис. Ми бачимо, що старий папір, підрамник уже міняний, тобто вже реставрувався. Бо коли він потрапив до замку, то він був в дубовою рамою і короною, набитою зверху. Тобто думали, що це якийсь святий", – каже мистецтвознавець Микола Бендюк.

Мистецтвознавець Микола Бендюк припускає, що це міг бути так званий "натрунний" портрет або його пізніша копія. Працівники "АРТ-ЛАБ" обіцяють повідомити результати експертизи протягом кількох тижнів. Портрет повернуть назад до Острога 17 листопада ввечері.
Профінансував ці роботи один із місцевих меценатів, який попросив не називати свого прізвища, – каже Микола Бендюк.
Що відомо
- Костянтин Іванович Острозький — військовий і державний діяч Великого Князівства Литовського, Руського та Жемайтійського. Розпочавши свою військову кар'єру за часів короля Яна I Ольбрахта, став одним із найвидатніших полководців XVI століття. Сучасники порівнювали його зі стратегами античності — провів 35 битв, програв 2, брав участь в успішних кампаніях проти татар та Московської держави.
- 8 вересня 1514 року в битві під Оршею військо Костянтина Острозького розбило московське військо воєвод Івана Челядніна та Михайла Голиці.
- Один із найвизначніших меценатів та власників землі того часу (входило 100 міст, 40 замків, 1300 сіл; іноземці називали його володіння "Країною князя Острозького", площа володінь перевищувала сучасну Тернопільську область. Перетворив Острог на осередок слов'янської культури.
- 3 червня 1498 року як власник Дубна отримав від Литовського князя Олександра грамоту про надання Дубну статусу міста. 1507 р. король польський Сигізмунд І Старий надав Дубну на прохання Костянтина Острозького магдебурзьке право.