На острові Хортиця завершується археологічний сезон

На острові Хортиця завершується археологічний сезон

На острові Хортиця завершується археологічний сезон Суспільне Запоріжжя

Науковці Національного заповідника «Хортиця» завершують на острові археологічний сезон. Цьогоріч досліджували земельну ділянку у Совутиній балці, на північно-східній території. Знайдені в ній артефакти свідчать, що це, ймовірно, козацький зимівник.

Цього сезону вчені працювали на північному схилі Совутиної балки. Знімальній групі Суспільного розповіли: можна зі значною вірогідністю говорити про те, що об’єкт дослідження – козацький зимівник.

На острові Хортиця завершується археологічний сезонСуспільне Запоріжжя

А невелика будівля, у якій створили розкоп, швидше, нежитлова, а господарська. Про це свідчить наявність у ній двох земляних печей, - пояснив керівник археологічних робіт Дмитро Кобалія.

"Маленька – два з половиною на два метри - але має дві печі. Чи то була польова кухня, чи вони виготовляли силітру, чи випалювали вугілля деревини – все це будемо ще досліджувати в лабораторних умовах. А зараз можна сказати, що це – пам’ятка. І таких будівель тут було більше десятка."

На острові Хортиця завершується археологічний сезонСуспільне Запоріжжя

Матеріальних знахідок у розкопі виявили небагато, але вони також свідчать про те, що у 18-му столітті у Совутиній балці здійснювали господарську діяльність козаки, - каже Дмитро Кобалія: "Це – маленькі фрагменти склянок, свинцеві дробинки. Була одна дуже характерна бляшка. Такі знахідки у нас вже були на правому березі і були саме в цій балці – у підйомному матеріалі. Всі вони датуються саме 18 століттям."

На острові Хортиця завершується археологічний сезонСуспільне Запоріжжя

Невелика будівля, у якій створили розкоп, швидше, нежитлова, а господарська. Вона аналогічна тій, котру майже 30 років тому на Хортиці, у Липовій балці, що неподалік від острова Розстьобіна, досліджувала колишня науковиця заповідника Неллі Козачок. Відтоді археологічних досліджень козацьких зимівників на острові майже не робили.

На зимовий період цей розкоп археологи законсервують. Наступного сезону досліджуватимуть інші пам’ятки, розташовані у північній частині острова, адже на мапах заповідника у цій місцині позначено не менше 17 козацьких зимівників, – повідомив керівник наукових робіт Дмитро Кобалія.

Читайте також: "Справжній гігант". На Хортиці знайшли поховання скіфського воїна
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди