Присвячується Дню студента: чому іноземці їдуть вчитись у Рівне

Присвячується Дню студента: чому іноземці їдуть вчитись у Рівне

Ексклюзивно
Присвячується Дню студента: чому іноземці їдуть вчитись у Рівне Бакарі Юсуф, Атакарриєв Мухаметгули, Азхар Мохамед. Колаж: Суспільне

У Рівному в Національному університеті водного господарства та природокористування навчається 109 іноземних студентів. З них 87 відвідують навчання денної форми, – розповідають у НУВГП. Найбільше у "воднику" іноземних студентів з Азербайджану, Туркменістану, Республіки Гани та Союзу Коморських Островів.

До Міжнародного дня студента, який відзначають 17 листопада, журналісти Суспільного поспілкувалися з іноземними студентами Національного університету водного господарства та природокористування і запитали, як їм живеться в Україні та чому їдуть саме сюди.

Рівне: як бути українським студентом – іноземцямВладислав Солодкий

Мухаметгули Атакарриєв – студент четвертого курсу факультету автоматизованого управління технологічними процесами. Для навчання приїхав з Туркменістану. Обрав Україну, бо тут навчався його брат.

"Він розповів, що це гарна країна і місто Рівне. Університет – хороший, викладачі й колеги теж. Чесно сказати, спочатку: маленьке містечко, куди я потрапив? Зараз дуже подобається Україна і саме Рівне. Якби в мене запитували, де я хочу жити, я б відповів, що Рівне і все", – розповідає Мухаметгули Атакарриєв.

Він додає, що спочатку було важко зрозуміти українську мову, тому він ходив на індивідуальні заняття до викладачів.

"Мені все подобається: наш університет, і наші начальники, і наші дівчата, всі викладачі. Дякую їм! Вони завжди допомагають, завжди підтримають, нам це дає сили. Я хочу привітати всіх студентів: бажаю їм здоров'я, успіхів, нехай завжди такими усміхненими, радісними та щасливими лишаються", – каже студент.

Присвячується Дню студента: чому іноземці їдуть вчитись у РівнеВладислав Солодкий

Бакарі Юсуф приїхав із Коморських Островів. Навчається на другому курсі магістратури на факультеті фізіотерапії. Він майже не розмовляє українською, але, каже, спілкуватись з іншими студентами все ж вдається.

"Мені подобається Україна. Зараз дистанційне навчання, все нормально", – каже Бакарі Юсуф.

Азхар Мохамед – абітурієнт факультету фізіотерапії. На навчання приїхав теж з Коморських Островів.

"У мене був друг, він був тут, в Україні, і саме в Рівному. Він пояснив, що тут нормальне життя й навчання. І воно не дуже дороге", – каже Азхар Мохамед.

Спочатку адаптуватись до україномовного середовища абітурієнту було важко, адже він знав лише три слова українською: "привіт", "бувай" та "добрий день".

"Мова не була легкою і говорити з українцями – це теж було нелегко. Я, як бачив українську букву, звичайно, було дуже та дуже важко. Я не знав, як читати. Це було перший раз – я слухав звук і для мене це було як невідомий світ. А зараз все добре, тому що я зараз можу читати, можу писати", – розповідає абітурієнт.

Азхар Мохамед додає, що йому подобається дистанційне навчання, адже якщо щось він не розуміє – то це можна перекласти в онлайн-перекладачі.

"Я бажаю всім студентам, українцям та іноземцям гарного життя і здоров'я, і гарного навчання", – привітав абітурієнт Азхар Мохамед.

Проректорка з міжнародних зв'язків НУВГП Наталія Савіна зазначила, що у зв'язку з пандемією COVID-19 у 2020-му не вдалося провести святкування для усіх студентів з-за кордону.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди