Під час другого туру в Одесі не було порушень, які могли вплинути на результати – ОПОРА

Під час другого туру в Одесі не було порушень, які могли вплинути на результати – ОПОРА

Під час другого туру в Одесі не було порушень, які могли вплинути на результати – ОПОРА rbc.ua

Під час повторного голосування на виборах міського голови Одеси 15 листопада спостерігачі громадянської мережі "Опора" не зафіксували порушень, які могли б суттєво вплинути на результати. Утім певні порушення все ж були, запевнили представники мережі.

Спостерігачі мережі "Опора" перебували на виборчих дільницях та в міський територіальній виборчій дільниці Одеси. Наразі вони спостерігають за процесом встановлення підсумків голосування.

В "Опорі" наголосили, що в день повторного голосування робота ДВК була організована на рівні "достатньому для належного забезпечення голосування" і не мала суттєвих зауважень, які могли б вплинути на результати.

Під час другого туру в Одесі не було порушень, які могли б вплинути на результати – ОПОРАСуспільне Одеса

Під час другого туру в Одесі не було порушень, які могли б вплинути на результати – ОПОРА

Серед поширених порушень — видача виборчих бюлетенів не за паспортом громадянина України, спроби фотографування бюлетенів або ж голосування виборців за межами кабінки.

Між тим спостерігачі зафіксували ознаки ймовірного контрольованого голосування. Зокрема замість "хрестиків" виборці ставили у бюлетенях певні літери та букви. На кожній дільниці, де були зафіксовані такі випадки, використовувався свій унікальний набір символів, зазначили в "Опорі".

"Нетипові позначки у виборчому бюлетені, які не є одиничними, але водночас однакові в межах однієї дільниці, можуть свідчити про те, що за волевиявленням виборців здійснювався певний контроль. І ймовірно, здійснювалося стимулювання виборців до відвідування дільниці та голосування," — пояснила координаторка мережі "Опора" в Одеській області Анастасія Матвієнко.

Також Одеська область опинилася "в лідерах" серед регіонів, де фіксували зловживання адміністративним ресурсом. Спостерігачі розповіли про випадки зловживань на користь кандидатів від "Української морської партії Сергія Ківалова", а також місцевої організації партії "Слуга народу".

"Слід зауважити, що адмінресурс є атавізмом, і не лише не сприяє перемозі кандидата, а тільки шкодить іміджу політиків. Наприклад, ті міські голови в Одеській області, які підписали Кодекс етичної поведінки під час місцевих виборів впевнено перемогли, при цьому вони пішли у відпустку на період виборчої кампанії," — зазначив Анатолій Бойко.

Під час другого туру в Одесі не було порушень, які могли б вплинути на результати – ОПОРАСуспільне Одеса

Під час другого туру в Одесі не було порушень, які могли б вплинути на результати – ОПОРА

Також поширеними стали порушення правил здійснення агітації. Здебільшого це стосувалося поширення друкованої агітації без належного маркування або ж агітація в заборонених законом місцях. Спостерігачі зафіксували 80 таких порушень.

Водночас агітаційна активність перед повторним голосуванням була нижчою. Обидва кандидати агітували здебільшого через зовнішню рекламу та вуличну агітацію. При цьому у фінансових звітах обох кандидатів відсутня інформація щодо витрат на рекламу в соцмережах.

Нагадаємо, 15 листопада в Одесі відбулося повторне голосування на виборах міського голови. До другого туру потрапили чинний мер Геннадій Труханов та народний депутат Микола Скорик. Суспільне зібрало в один текст найважливіші новини з днів голосування та підрахунку голосів.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди