Онлайн-дискусії на освітянські теми, культурні простори, навчання для пенсіонерів, віртуальні вечірки – такою була програма фестивалю Plan B, до якого вперше долучився Івано-Франківськ. З ним подія поєднала в онлайні ще два міста — Харків та Лисичанськ.
Дискусії про культурні простори різних міст відбувалися просто на сходах драмтеатру. Четверо спікерів ділилися досвідом управління мистецькими організаціями з глядачами в онлайн-режимі.
Співорганізаторка та ведуча фестивалю Альона Каравай каже: "Ми хочемо розібрати на прикладі декілька культурних просторів, центрів, які існували, які ще існують або можливо не існують. Розібратися з тим, чому деякі з них є нетривалими. Чи можливо це нормально, як зробити якісь з них тривалішими".
Чи потрібне сучасне мистецтво державі та чи підтримує його влада, на прикладі власного досвіду розповів співзасновник Центру сучасного мистецтва Анатолій Звіжинський.
"Будь-які зв’язки з бізнесом є короткотривалими. Єдиною, так би мовити, інституцією, яка має дуже довгу історію, довготривалість і відповідні ресурси - це, власне, є держава. Тому бажано створювати державні інституції в різних галузях, зокрема, сучасне мистецтво. За 30 років до цього часу в нас воно не є легалізованим на державному рівні. Не існує музею сучасного мистецтва, відсутні галереї сучасного мистецтва", - окреслив проблеми митців Анатолій Звіжинський.
Павло Ковач - куратор галереї у нещодавно відкритому Львівському муніципальному центрі культури.
Він говорить, що такий заклад – це лише перший крок розвитку мистецтва: "Це вже рік ми цим займалися, там ще технічне оснащення і ці всі речі. Але перші кроки вже є. Що буде далі? Тому що один муніципальний центр – це нормально, тут нічого такого немає. Мають бути ще резеденції, має бути ще музей сучасного мистецтва – це різна сітка, в тому числі і неформальних галерей".
Що відомо
- У Франківську втілять "Plan B". Цими вихідними стартує онлайн-фестиваль соціальних інновацій
- 14-15 листопада в Івано-Франківську відбудеться фестиваль соціальних інновацій та нової музики.