У Туреччині знайшли оригінали текстів Брест-Литовського договору

У Туреччині знайшли оригінали текстів Брест-Литовського договору

У Туреччині знайшли оригінали текстів Брест-Литовського договору Facebook МЗС

Українські дипломати знайшли в Османському архівіКолекція історичних джерел, що відносяться до Османської імперії, і матеріали 39 країн, чиї території повністю або частково в різний час були частиною цієї імперії.Основна колекція Османських архівів займає Центральний Державний архів в Стамбулі. оригінали текстів Брест-Литовського мирного договору та ратифікаційної грамоти гетьмана Павла Скоропадського.

Про це повідомляє Міністерство закордонних справ. Документи вдалося віднайти завдяки старанням посла України в Туреччині Андрія Сибіги, генконсула в Стамбулі Олександра Гамана, українських вчених Ірини Матіаш, Омеляна Пріцака, Олександра Середи та за сприяння заступника голови Османського архіву Себахаттіна Байрама.

"Оригінал ратифікаційної грамоти за підписом гетьмана Скоропадського та оригінали текстів Брест-Литовського мирного договору, в тому числі і з Османською імперією. Всі документи вражають якістю, вишуканим стилем виконання, мистецьким підходом до каліграфії та чітким сургучним відбитком великої державної печатки", - йдеться у повідомленні.

В Османському архіві знайшли оригінали текстів Брест-Литовського мирного договоруFacebook МЗС

В Османському архіві знайшли оригінали текстів Брест-Литовського мирного договору

У МЗС додали, що в Османському архіві, який налічує понад 90 мільйонів документів, є величезний пласт україністики – десятки тисяч документів.

"Раптово помітивши в списку інформацію про Брест-Литовський договір, дипломати одразу ж запросили відцифровані версії унікальної знахідки. І буквально того ж дня їх отримали", - уточнили у відомстві.

У міністерстві уточнили, що українські дослідники будуть вивчати знайдені документи, екземпляри яких в Україні не збереглися, й продовжать співпрацю з Туреччиною.

Довідково: Брест-Литовський мирний договір підписали у 1918 році Українська Народна Республіка з одного боку та Німеччина, Австро-Угорщина, Туреччина і Болгарія з іншого. Це був перший мирний договір у Першій світовій війні 1914-1918 рр. Його підписали 27 січня (9 лютого) 1918 року у Бресті-Литовському. Укладення цієї угоди означало фактичне визнання УНР як незалежної держави – сторони-підписанта. На це була змушена погодитись і більшовицька делегація, яка вела власні мирні переговори в Брест-Литовську. Однак, формально визнавши незалежність УНР та офіційно підписавшись під цим 3 березня 1918 року, вже за рік більшовики перейшли в наступ, і період "першої української незалежності" закінчився.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше