Проти насильства: у Херсоні школярам пояснювали їх права, обов'язки та відповідальність за порушення

Проти насильства: у Херсоні школярам пояснювали їх права, обов'язки та відповідальність за порушення

Проти насильства: у Херсоні школярам пояснювали їх права, обов'язки та відповідальність за порушення Оксана Тропіна

У Херсоні відбувся практичний семінар , який приурочили Міжнародній кампанії "16 днів проти насильства". Учасники заходу обговорили поняття булінгу, стигми, дискримінації та недопущення таких явищ у школі та суспільстві.

Провела семінар регіональна координаторка взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної ради України з прав людини в Херсонській області Оксана Тропіна, вона і розповіла Суспільному, що питання підвищення обізнаності населення загалом і правообізнаності зокрема, на Херсонщині стоїть досить гостро.

"2020 рік є надскладним у всьому, COVID 19 змінив наше життя. Але ми продовжуємо працювати і правопросвіта — це один з основних напрямків діяльності. Треба вчити дітей і дорослих. Ми з учнями досить активно обговорювали на практичному семінарі поняття не лише булінгу, а розібралися і зі смислом стигми, дискримінації, верховенства права. На прикладах із повсякденного життя це було більш цікаво і наглядно. Поінформували, що діти також можуть звертатися до Представництва за консультаціями. Їхні права для нас важливі і ми готові допомагати вирішувати питання, що постають", - сказала Оксана Тропіна.

Проти насильства: у Херсоні школярам пояснювали їх права, обов'язки та відповідальність за порушенняОксана Тропіна

Основне завдання сучасної школи - створення нового освітнього простору, одною із головних засад якого є безпечне навчальне середовище, а також забезпечення прав, свобод та інтересів дітей, - говорить директорка Херсонської школи №34 Ганна Жулінська. Тому дуже важливо, щоб діти знали свої права та обов'язки а також яку можуть понести відповідальність, якщо скоять правопорушення.

"Дуже часто в освітніх закладах поряд із позитивними моментами постає проблема булінгу та порушення норм поведінки.У нашому закладі освіти впроваджено Антибулінгову політику, розроблено алгоритми дій при ситуації цькування. Проводитьсяроз’яснювальна робота серед учнів,батьків, учителів. Наша мета - створити безпечну і дружню до дитини школу — це місце, у якому діти і дорослі почуваються безпечно і комфортно, яке дарує дітям особливє відчуття єдності, дає точку опори і можливість проявити себе, вселяє надію і породжує впевненість у майбутньому", - розповіла Ганна Жулінська.

Під час семінару координаторка Уповноваженого ВРУ з прав людини та начальник відділу з правопросвітництва Херсонського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги розповіли про права та обов’язки дітей та відповідальність за вчинення правопорушень.

Проти насильства: у Херсоні школярам пояснювали їх права, обов'язки та відповідальність за порушенняОксана Тропіна

" Ми досить часто буваємо у школах. Діти набагато більше знають про свої права. І хоч не люблять про це говорити, але знають і обов’язки. А от про відповідальність не завжди і далеко не все. Саме тому ми робимо акцент у своїх заходах на адміністративну та на кримінальну відповідальність. Стараємося робити це за допомогою лекцій, практичних семінарів, квестів, форумів. На сьогоднішній день карантин обмежив вибір форм роботи, але спілкування з дітьми не припиняється", - говорить Володимир Куценко.

Учасники семінару закріпили знання щодо своїх прав, відповідальності за протиправні вчинки, безпечну поведінку у родині, школі.

Що відомо

  • Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Міжнародна кампанія «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою.
  • Через карантин заходи, пов'язані із кампанією "16 днів проти насильства" у школах Херсона розпочалися раніше, - повідомила координаторка Уповноваженого ВРУ з прав людини.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди