12-ий «Фестиваль вертепів» відбувся у Запоріжжі

12-ий «Фестиваль вертепів» відбувся у Запоріжжі

12-ий «Фестиваль вертепів» відбувся у Запоріжжі undefined

Змагання лава на лаву, тематичні вистави – «Козацьке Різдво» 7 січня на площі Фестивальній тривало упродовж трьох годин. На сцені головної площі міста виступили шість вертепів дитячо-юнацької спортивної школи «Спас» та один – зі «Школи Джур».

12-ий «Фестиваль вертепів» відбувся у Запоріжжіundefined

«Цього року ми показуємо свій Різдвяний вертеп «Вечори на хуторі біля Диканьки» на новий лад. В цьому вертепі у нас замість чобітків Вакула іде і здобуває для своєї Оксани новий айфон. Нас близько 20-ти. У нас не тільки діти, а також і батьки беруть участь у вертепі», - розповів керівник осередку спортивного клубу «Спас Сила» та козацького вертепу Володимир Бєлєнков.

керівник осередку спортивного клубу «Спас Сила» та козацького вертепу Володимир Бєлєнковundefined

керівник осередку спортивного клубу «Спас Сила» та козацького вертепу Володимир Бєлєнков

Під час Різдвяного фестивалю відбулося три поєдинки «Лава на лаву» у кількох вікових категоріях. За словами організаторів подібні змагання є невід’ємною частиною козацьких традицій.

«Ну звісно що в лаві не можна виграти, коли ти сам за себе. Виграє та лава, яка більш злагоджена. Яка більш поєднана в такий як єдиний кулак. Ми проводимо лава на лаву для дітей, для парубків і для дорослих», - каже кошовий отаман Війська Запорозького Низового Костянтин Рижов.

кошовий отаман Війська Запорозького Низового Костянтин Рижовundefined

кошовий отаман Війська Запорозького Низового Костянтин Рижов

Привітати запоріжців із Різдвом приїхали й гості із Дніпра. Вони запропонували запоріжцям ознайомитись з виробами «Козацької зброярні Січеславщини». Це - шаблі інших народів, якими користувались козаки, та гармати козацької доби – ожига, корабельна та пересувна.

12-ий «Фестиваль вертепів» відбувся у Запоріжжіundefined

12-ий «Фестиваль вертепів» відбувся у Запоріжжіundefined

«Ми привезли два типа шабель. Це ось така османської імперії шабля - шамшир. Вона у нас з документами про те що це не є зброя. Але вона виготовлена із дуже хорошої сталі. І вона відповідає всім вимогам справжньої шаблі. Крім цього у нас представлений тут пернач. Це так само зброя. Але вона також була козацької відзнако козацької старшини. Перначі носили полковники», - розповів козак «Обухівської Січі» Станіслав Мінчун (Гармаш).

козак «Обухівської Січі» Станіслав Мінчун (Гармаш)undefined

козак «Обухівської Січі» Станіслав Мінчун (Гармаш)

Загалом, святкові заходи у рамках обласного Новорічно-різдвяного фестивалю на головній площі міста Запоріжжя відбуватимуться до 19-го січня.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди