Думки українців щодо продажу землі розділились майже порівну

Думки українців щодо продажу землі розділились майже порівну

Опитування
Думки українців щодо продажу землі розділились майже порівну
pixabay

43% українців переконані, що земля не може бути об'єктом купівлі-продажу, 44% – підтримують продаж землі.

Про це свідчать дані опитування Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва "Відкриття ринку сільськогосподарської землі: як змінилися суспільні настрої протягом 2019–2020 рр."

43% учасників опитування переконані, що земля за жодних обставин не може бути об’єктом купівлі-продажу. 44% респондентів допускають купівлю-продаж, але за різних умов та обставин:

  • 19% респондентів вважають, що землю можна продавати тільки у тому разі, якщо покупці не будуть іноземними громадянами;
  • 11% вважають, що ринок землі можна відкривати у разі, якщо є обмеження на величину площі землі, що продається одній людині чи фірмі;
  • 9% вважають, що землю можна продавати, якщо буде закріплена мінімальна ціна;

Лише 4% учасників опитування вважають, що продаж землі має відбуватися вільно і без обмежень.

Думки українців щодо продажу землі розділились майже порівну
Результати опитування. dif.org.ua

Варіант відкриття ринку землі, запропонований Верховною радою, підтримують загалом 28% громадян, проти – 58%. Більшість учасників опитування – 58%, вважають, що людина, яка має у власності земельну ділянку, повинна мати право продати її, якщо захоче.

Довідка. Дослідження проведено Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 14 по 19 серпня 2020 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2022  респонденти віком від 18 років методом інтерв’ю «обличчям до обличчя» за місцем проживання респондентів за вибіркою, що репрезентує доросле населення. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.Фінансування опитування здійснене в рамках проєкту МАТРА Посольства Королівства  Нідерландів.

Що відомо

  • Рада на позачерговому засіданні вночі 31 березня ухвалила закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення".
  • Закон підтримали 259 депутатів: 206 нардепів від фракції "Слуга народу", 13 депутатів від фракції "Голос", 23 депутати з "Європейської солідарності" та 12 депутатів із групи "Довіра". "Батьківщина" у повному складі проголосувала проти закону.
  • 28 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення"
  • Десятки нардепів з різних фракцій вважають, що прийняття парламентом закону відбулося з порушенням конституційної процедури розгляду та ухвалення, а його положення суперечать приписам Конституції. Тому вони звернулися до КСУ.
  • 2 листопада Конституційний суд провів закрите засідання щодо ринку землі

На початок