"Як мама вона не склалася". У Запоріжжі дітей лишили з батьком до рішення суду

"Як мама вона не склалася". У Запоріжжі дітей лишили з батьком до рішення суду

"Як мама вона не склалася". У Запоріжжі дітей лишили з батьком до рішення суду

На засіданні комісії з питань захисту прав дитини Комунарський відділ служби у справах дітей Запорізької міської ради 10 листопада зробив висновок, що малолітні діти подружжя Груздових мають постійно проживати у батька Володимира. Мати та її адвокат категорично з цим не згодні.

На засіданні комісії, що відбувалось у приміщенні Комунарської райадміністрації, крім представників служби у справах дітей, були присутні батьки та їхні адвокати. Журналістів, через карантин, на засідання не допустили. Рішення комісії прокоментував заступник голови Комунарської райадміністрації Володимир Кузьменко.

"Діти живуть весь час у цій квартирі. І тому, до рішення суду, заключення наших психологів, наших спеціалістів таке: бажано, щоб вони знаходились у тій же обстановці, де вони перебували до цього", - каже Кузьменко.

Адвокат Юлії Груздової Дмитро Яма каже, що головна Аргументація органу опіки зводиться до того, що діти вже звикли проживати з батьком, і не прийнято до уваги, що більше року діти ізольовані від матері.

"По-перше, він позбавив свою колишню жінку житла, вигнав її з дому. По-друге, він систематично порушував графік побачень. Є десятки звернень до поліції, яка взагалі не працює, є відкрите кримінальне провадження щодо насильства в сім’ї, де Юлія Груздова визнана потерпілою. Слідство не ведеться, немає поліції в країні", - зазначає адвокат.

За словами самої Юлії, чоловік не дозволяє їй бачитися з дітьми вже чотири місяці, і ніхто на це не реагує. Вона каже: вирішила розлучитися з чоловіком через пияцтво і те, що за 4 роки подружнього життя він майже не випускав її з квартири, не давав грошей, забирав телефон і забороняв спілкуватися з сусідами.

"Як мама вона не склалася". У Запоріжжі дітей лишили з батьком до рішення суду

Юлія Груздова

Юлія розповіла: колишній чоловік вигнав її з дому торік влітку. Всі її речі й документи залишились у квартирі. Зараз він проживає там з її братом. Обидва не працюють, ведуть аморальний спосіб життя. Належних умов для дітей віком три та п’ять років там немає. У 2019-му Юлія Груздова звернулась по допомогу до громадської організації "Безмежність". Розповіла свою сімейну історію. Представники об’єднання зосередили зусилля на юридичній та правовій допомозі молодій матері. За словами голови організації Олени Білої, у результаті тривалого листування з Комунарським органом опіки та піклування лише збільшили час на спілкування матері з дітьми – 6 годин на тиждень під наглядом батька.

Спілкуватися з журналістами Суспільного після засідання комісії Володимир Груздов і його адвокат відмовились. Перервав і телефонну розмову. Начальниця служби у справах дітей Запорізької міської ради Наталія Сиворакша повідомила, що знайома з цією сімейною історією.

"Те, що мама розказує зараз в суді, або на комісії, це тільки розмови. І чому вона так робить, я теж не можу з’ясувати. Але вона не приходить у ті часи, які потрібно, або коли потрібно якусь допомогу надати, бо діти замалі. І коли комісія приймала рішення з батьком, вона теж дуже вагалася, тому що не відбирати ж їх взагалі. Але як мама вона не склалася. І факти не підтвердилися. Я була в хаті, я дивилася кімнати, бачила, що батько робив для цих дітей. Потрапила на святкову вечерю. Був торт. І я можу сказати, що таких батьків – кожній мамі", - каже посадовиця.

Документ з рішенням комісії з питань захисту прав дитини від 10-го листопада передадуть до Комунарського районного суду Запоріжжя. Там вже протягом майже півтора року триває процес щодо визначення місця проживання дітей після розлучення батьків. Наступне засідання суду призначене на 26 листопада.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди