Від початку повномасштабної війни російська армія пошкодила 1636 українських медзакладів та ще 214 — повністю зруйнувала. Йдеться про лікарні, амбулаторії, поліклініки та пологові будинки.
Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров'я (МОЗ).
Зазначається, що найбільше медзакладів пошкоджено у Харківській, Донецькій, Миколаївській, Київській, Чернігівській, Дніпропетровській, Херсонській та Запорізькій областях. Отримати повну інформацію щодо ступеня їх руйнування на тимчасово окупованих територіях зараз неможливо.
Крім цього росіяни пошкодили 182 автівки екстреної медичної допомоги, знищили 261 та захопили 125 автівок "швидкої".
Водночас у МОЗ поінформували, що разом із партнерами працюють у напрямку відновлення медичної інфраструктури.
"Завдяки відновленню та реконструкції закладів, лікарі мають можливість продовжувати надавати медичні послуги, а пацієнти отримують безперешкодний доступ до необхідної медичної допомоги", — йдеться у повідомленні.
У відомстві розповіли, що за цей час вдалося повністю відновити 524 медзаклади та ще частково відновити 361. Найбільше відновлено обʼєктів у Миколаївській, Дніпропетровській, Київській, Харківській та Чернігівській областях. Йдеться про медзаклади на звільнених від окупації територіях, а також заклади, які зазнали невеликих ушкоджень: вибиття вікон, знищення покрівлі, пошкодження фасаду тощо. Роботи з відновлення медзакладів триватимуть й надалі.
Що відомо про обстріл НДСЛ "Охматдит" у Києві 8 липня
Зранку 8 липня на Київщині та в Києві працювали сили ППО через ракетну атаку РФ. Уламки впали в семи районах столиці. Загинули понад 33 людини, більше сотні поранені.
Зокрема, під час ранкового ракетного обстрілу столиці постраждала дитяча лікарня "Охматдит". Війська РФ цілеспрямовано запустили по дитячому медзакладу ракету Х-101.
Унаслідок атаки РФ на дитячу лікарню там загинули двоє людей (родич пацієнта і лікарка), за медичною допомогою звернулися 32 поранених.
Ракета повністю зруйнувала корпус токсикології та пошкодила ще 4. Постраждали 10 хірургічних відділень, 5 онковідділень, 2 соматичні відділення, інтенсивна терапія, 2 реанімації, операційні блоки, відділення радіології та променевої терапії, частина онкогематологічної лабораторії.
Дітей, які перебували на лікуванні в "Охматдиті", евакуювали в інші медзаклади.
Після атаки 8 липня в Охматдиті не було світла, кисню та водопостачання, розповідав міністр охорони здоров'я Олег Ляшко.
Надвечір 9 липня енергетики ДТЕК почали встановлювати три трансформаторні підстанції, щоб повністю заживити Охматдит.
Окрім виділених урядом 9 липня на відновлення атакованої росіянами дитячої лікарні 100 мільйонів гривень, виділять ще додаткові 300 мільйонів гривень, заявив президент Володимир Зеленський.
У день обстрілу фандрейзингова платформа UNITED24 та Monobank запустили збір благодійних коштів на відбудову Охматдиту. Ціль — 100 мільйонів гривень. Оголошену суму — 100 мільйонів гривень — на допомогу Охматдиту вдалося зібрати менше ніж за 3 години. Партнери та меценати продовжують перераховувати кошти.