Переселенка Ольга Абдулаєва виграла в суді проти Росії щодо відшкодування понад 2 мільйонів гривень моральної та матеріальної компенсації. Відповідне рішення ухвалив Приморський районний суд Одеси, розповіла кореспондентка Суспільного.
Ольга Абдулаєва до 2014 року мешкала у місті Горлівка Донецької області. На початку війни жінка разом із сином переїхала до Одеси.

Ольга Абдулаєва
"У Донецьку весною проходили проукраїнські мітинги. І мій племінник Олег Саакян був лідером цього руху. Вони організовували людей та виступали проти російської агресії. Потім по телевізору я дізналася, що у нього була пробита голова, і з того моменту я зрозуміла, що комусь потрібно буде за це відповісти", – пояснила Абдулаєва.
Ольга та її діти є вимушеними переселенцями. Чотири роки тому вона вирішила подати позов до суду на Росію, аби та відшкодувала втрачені кошти.
"Моя квартира у Горлівці стоїть без вікон та дверей. Там неподалік розірвався снаряд, вибило все. Моя дитина змінила 4 школи, декілька міст, ми живемо в орендованих квартирах, це ж не нормально", – поділилася Ольга.
За її словами, грошової допомоги від держави для неї та її двох дітей не вистачає.
"Саме від держави у нас допомога тільки 2 тисячі гривень на дітей, як переселенців. Це, звичайно, смішні гроші для того, щоб за них прожити", – зазначила жінка.
Адвокат Ольги Павло Ганчук розповів, що представники Росії жодного разу не надали відповіді та не з'явилися на засідання.

Павло Ганчук
"Ми склали для неї спочатку заяву про встановлення факту, що є вимушене переселення, пов’язане зі збройною агресією Російської Федерації проти України. Потім на підставі цього звернулися за відшкодуванням. Надали розрахунок того, що вона втратила, та розрахунок моральної шкоди", – пояснив Ганчук.
У жовтні 2020 року Приморський районний суд ухвалив рішення про відшкодування Російською Федерацією 35 тисяч євро Ользі та її старшому сину.

Приморський районний суд Одеси
За словами судді-спікера В’ячеслава Бондаря, такі позови не є поодинокими. Однак рішення українського суду не є останнім перед повним затвердженням виплати грошей.

В’ячеслав Бондар
"Коли стороною є держава, тоді особа, яка отримує рішення, звертається до суду відповідної держави, тобто до суду Російської Федерації, з клопотанням про визнання та виконання судового рішення. І вже суд РФ, перевіряючи виключно формальні обставини, повинен вирішити, чи підлягає виконанню на території РФ рішення, яке було винесено українським судом", – розповів суддя.
В’ячеслав Бондар додав: у разі відмови російського суду, позивач може звернутися до Європейського.
Читайте також
- На Донеччині відремонтували 17 квартир для переселенців, ветеранів АТО та ООС
- У Запорізькій області родини ВПО та учасник АТО отримали власне житло
- Росія примусово виселяє з Криму сотні українців – МЗС