Кожен п’ятий заклад освіти Житомирщини в умовах карантину порушує санітарно-протиепідемічні норми

Кожен п’ятий заклад освіти Житомирщини в умовах карантину порушує санітарно-протиепідемічні норми

Кожен п’ятий заклад освіти Житомирщини в умовах карантину порушує санітарно-протиепідемічні норми
Житомирська ОДА

Кожен п’ятий заклад освіти Житомирщини, за результатами перевірки Держпродспоживслужби, в умовах карантину порушує санітарно-протиепідемічні норми. З початку карантину проведено майже дві тисячі таких перевірок. Оштрафували 47 відповідальних осіб.

Про перевірки закладів освіти розповів Суспільному в програмі "Сьогодні.Головне" начальник Головного управління Держпродспоживслужби у Житомирській області Олександр Шпита.

З початку запровадження адаптивного карантину фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області здійснили 901 позапланову перевірку закладів дошкільної освіти, понад 1000 обстежень закладів загальної середньої освіти щодо стану організації протиепідемічних заходів та виконання рекомендацій. В першу чергу перевіряють ті освітянські заклади, де є скарги батьків або просто представників громади, каже Олександр Шпита.

"В першу чергу ми перевіряємо ті освітянські заклади, де є скарги батьків або просто представників громади про те, що в тому чи іншому закладі не виконуються елементарні протиепідемічні заходи. Відвідуємо також й інші заклади. Не всі чесно і добросовісно виконують ті вимоги, яких потрібно дотримуватися під час карантину. Тому намагаємось відвідати всі освітянські заклади області".

У ході кожної п’ятої перевірки освітянських закладів області зафіксували порушення у сфері санітарного законодавства. Найпоширеніші з них: непроведення температурного скринінгу працюючого персоналу та дітей, відсутність адаптивних графіків проведення прогулянок та занять з метою недопущення об’єднання (змішування) груп, недостатня наявність антисептиків та дезінфікуючих засобів, засобів індивідуального захисту.

Кожен п’ятий заклад освіти Житомирщини в умовах карантину порушує санітарно-протиепідемічні норми

За результатами перевірок до адміністративної відповідальності, а саме накладання штрафу, було притягнуто 47 відповідальних осіб. За ст.42 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за порушення протиепідемічних заходів і правил карантину передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу для фізичних осіб від 17 до 204 гривень, для юридичних осіб від 102 до 425 гривень.

Станом на 11 листопада в Житомирській області в умовах адаптивного карантину функціонує 521 з 636 закладів дошкільної освіти та 611 з 674 закладів загальної середньої освіти, повідомляється на сайті Житомирської облдержадміністрації.

Загалом, починаючи з 28 лютого 2020 року, фахівці Головного управління Держпродспоживслужби області перевірили близько 28 тисяч об’єктів області, це і заклади освіти, громадського харчування, ринки. На 4887 з них (це біля 20%) виявили порушення протиепідемічних норм, каже Олександр Шпита. Біля двох тисяч суб’єктів господарювання притягнуті до адмінвідповідальності у вигляді накладання штрафу.

На початок