Чи переможе Україна Росію та чи варто вести перемовини. Соціологи розповіли про настрої українців

Чи переможе Україна Росію та чи варто вести перемовини. Соціологи розповіли про настрої українців

Опитування
Чи переможе Україна Росію та чи варто вести перемовини. Соціологи розповіли про настрої українців AP

52,4% опитаних Київським міжнародним інститутом соціології вважають, що Україна переможе Росію в майбутньому, а 50,9% — що для досягнення миру на Донбасі потрібно вести переговори з окупантами. При цьому більшість українців вважають, що цілісність кордонів важлива, але нині найголовнішим є розвиток економіки.

Як свідчать результати опитування КМІС, лише 10,5% опитаних думають, що Росія переможе Україну. При цьому 35,6% людей погодилися із твердженням, що "Україна досягне перемоги над Росією, оскільки Росія слабка відстала держава, а з Україною весь цивілізований світ", а 37,5% із тим, що "Україна ніколи не досягне перемоги над Росією, оскільки Україна набагато політично та економічно слабша".

57,1% опитаних вважають, що в майбутньому Україна перейде переважно на українську мову, а 31,8% — що Україна має зробити російську мову другою державною. При цьому 49,8% респондентів дотримуються думки, що російська — історичне надбання України, яке необхідно розвивати, а 29,6% — що російська загрожує незалежності України. 52,2% вважають, що Україна повинна змусити своїх громадян поважати мову, державні символи та національні традиції, а 38,4% — що Україна повинна знайти нову об'єднавчу ідеологію.

Читайте також: "В якому стані перебуває українська мова на 30-тому році незалежності. Пояснюють експерти"

За даними соціологів, 38,9% упевнені, що задля досягнення миру на Донбасі не можна йти на поступки Москві та бойовикам, а 50,2% респондентів вважають, що країна тримається на патріотах, які відстоюють інтереси України. Водночас 36,3% українців схиляють до того, що люди, які називають себе патріотами України, зазвичай відстоюють лише власні корисливі інтереси.

За результатами опитування, 58,4% опитаних вважають, що учасники бойових дій служать зразком громадянського патріотизму і служіння країні, а 26,9% — що вони часто відчувають себе вище законів та інших громадян країни. Крім того, 45,2% вважають, що радикали і націоналісти роблять все для розвалу країни, не розуміють, як нею управляти, а 28,9% — що Україна тримається на націоналістах і лише вони не дають її підкорити.

Результати опитуванняКМІС

Результати опитування

Соціологи стверджують, що 52% українців погодилися із твердженням, що "для України найважливіше за все незалежність і цілісність її кордонів", а 32,6% — що "Для України найважливіше за все добробут її громадян. 34,5% вважають, що Україні найважливіше зараз перемогти у війні, а 53,3% — розвивати економіку.

Результати опитуванняРезультати опитування

Результати опитування

Довідка. Опитування проводилося серед 1502 респондентів протягом жовтня-листопада 2020 року на підконтрольній території України методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основні випадкової вибірки мобільних номерів. Статистична похибка вибірки не перевищує 2.6%. Після опрацювання результатів, протягом 5-8 листопада респондентів повторно опитували, щоб поставили кілька додаткових запитань. Всього повторно погодилися на інтерв’ю 1083 людини.

Що відомо

  • Опитані соціологічною службою Центру Разумкова громадяни України найбільше довіряють Збройним силам і найменше — чиновникам. Президенту Володимиру Зеленському довіряють 33%, у той час, як не довіряють 62%.
  • За опитуванням КМІС, більшість українців вважають, що Україна переможе Росію, в майбутньому перейде переважно на українську мову, і не хотіли б переїхати до Європейського Союзу чи США, а до Росії — навіть за гроші.
  • Водночас багато громадян дотримуються думки, що Україна йде до розколу, не розвивається, а життя стає все нестерпнішим.
  • Результати попереднього дослідження виявили низький рівень довіри до судів, Верховної ради та президента, та високу довіру до військових, церкви, волонтерів і рятувальників.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди