ОГП розслідує новий випадок розстрілу росіянами українських військовополонених на Запорізькому напрямку

ОГП розслідує новий випадок розстрілу росіянами українських військовополонених на Запорізькому напрямку

Офіс Генпрокурора
Офіс Генпрокурора. УНІАН

Офіс генпрокурора розпочав розслідування чергового воєнного злочину російських військових — розстрілу двох полонених українських бійців на Запорізькому напрямку.

Про це повідомив генпрокурор Андрій Костін, коментуючи появу у соцмережах відео вбивства російськими військовими двох полонених українських бійців.

"На записі чітко видно, що захисники України склали зброю та не чинили жодного опору. Окупанти ж цинічно розстрілюють беззбройних людей. За цим фактом розпочато кримінальне провадження щодо порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством. За даними слідства, злочин вчинено у червні 2024 року поблизу населеного пункту Роботине Запорізької області", — зазначив він.

Костін додав, що це не випадковість, а навмисна політика Кремля "зі знищення всього українського".

Український омбудсман Дмитро Лубінець звернувся з офіційними листами до ООН та МКЧХ, щоб організації зафіксували вбивства неозброєних українських військовополонених російськими солдатами.

"Солдати РФ вчинили черговий воєнний злочин – жорстоко розстріляли наших військовополонених на Запорізькому напрямку. Підтвердження цього – на відео. Близько десяти пострілів у бік беззбройних. Це черговий зафільмований воєнний злочин, за який неодмінно повинна бути відповідальність", — сказав він.

За словами уповноваженого, це черговий факт порушення росіянами норм Женевських конвенцій та міжнародного гуманітарного права, яких регулярно не дотримується РФ.

"Вкотре звернувся з офіційними листами до ООН та МКЧХ, щоб організації зафіксували численні вбивства обеззброєних українських військовополонених російськими солдатами. За всі скоєні злочини на нашій землі і проти наших людей має бути покарання", — заявив Лубінець.

Раніше у соцмережах опублікували відео, на якому видно, як на Запорізькому напрямку росіяни розстріляли українських військовополонених. Зазначається, що злочин скоїли військові зі складу 70-го мотострілецького полку ЗС РФ.

На початок