В Одесі понад сторіччя стоїть "будинок з однією стіною". СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

В Одесі понад сторіччя стоїть "будинок з однією стіною". СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

В Одесі понад сторіччя стоїть "будинок з однією стіною". СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ wikipedia.org

В Одесі існує "будинок з однією стіною" – так його називають екскурсоводи та мешканці Одеси. Дім побудований так, що під певним кутом він здається плоским.

"Будинок-стіна" або "будинок відьми" розташований у Воронцовському провулку Одеси. Завдяки оптичній ілюзії здається, що він плоский.

Насправді ж будівля має форму трапеції, але точної причини такого рішення архітекторів ніхто не знає. Існує декілька версій, чому для дому обрали таку форму. За однією з них, на зведення стіни не вистачало коштів.

У 1880-х роках ділянку придбав банкір Георгій Рафалович. Хто саме був архітектором будинку – невідомо. Проєкт приписують архітекторам Тележинському та Клімову. Стиль будинку – ренесанс та еклектика.

На головному фасаді розташовано 8 будників. Їхні огорожі збережені в оригінальному вигляді. Арка проїзду – унікальна. Таке декорування в Одесі не використовували.

Спочатку приміщення орендували юристи, чиновники та торговці. За радянських часів тут зробили комунальні квартири. Нині це – пам’ятка архітектури Одеси.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше