У сквері Яланського в центрі Запоріжжя знову спиляли дерева

У сквері Яланського в центрі Запоріжжя знову спиляли дерева

У сквері Яланського в центрі Запоріжжя знову спиляли дерева

71 деревце спиляли невідомі вночі 10 листопада у сквері Яланського. Це – 3-4-річні гостролистні клени, дуби, японські софори, липи, висаджені містянами під час екологічних громадських акцій протягом кількох останніх років.

Зранку у парку зібрались мешканці навколишніх будинків. Журналістам Суспільного розповіли: за їхніми підрахунками, тут знищено приблизно половину молодих дерев. При чому, точно не відомо, о котрій годині ночі це сталося. Й розташовані на будівлі Запорізького художнього музею відеокамери не зафіксували зловмисників.

В запорізькому сквері Яланського знову спиляли дерева
У сквері Яланського знову спиляли молоді дерева.

Дерева для створення нового парку у свій час надали небайдужі запоріжці. Зокрема, з власного розплідника під назвою «Василевий гай» молоді дубки учасникам громадських акцій передав інженер Василь Бельдій.

Зараз у Запоріжжі тривають судові процеси, ініційовані захисниками скверу. Зокрема, справи щодо визнання недійсним договору оренди землі під сквером товариством "Ленд Дівелопмент". А також скасування дозволів на будівельні роботи, визнання недійсним висновку комісії з оцінки впливу на довкілля.

В запорізькому сквері Яланського знову спиляли дерева
В сквері Яланського спиляли дерева, висаджені активістами.

Містяни кілька разів організовували тут акції з висадкою дерев, планували назвати зелену зону «Парком громади». Сьогодні 10 листопада на місці події побувала слідчо-оперативна група. Триває перевірка обставин злочину, повідомили журналістам Суспільного у пресслужбі головного управління національної поліції в Запорізькій області.

На початок