У МОЗ розповіли, коли Україна зможе отримати вакцину від COVID-19

У МОЗ розповіли, коли Україна зможе отримати вакцину від COVID-19

Ексклюзивно
У МОЗ розповіли, коли Україна зможе отримати вакцину від COVID-19
АР

Керівник експертної групи з питань імунопрофілактики МОЗ Сергій Литовка розповів, що вакцина від коронавірусу буде масово постачатися до країн, зокрема й до України, наприкінці весни чи на початку літа 2021 року.

Про це він розповів у коментарі Суспільному.

"За найбільш оптимістичними прогнозами ВООЗ, масово вакцина зможе поставлятися в інші країни десь у травені-червні 2021 року", - сказав Литовка.

За його словами, нині у світі є близько 150 потенційних вакцин, але жодна з них офіційно не зареєстрована.

"Вакцин, які дійшли до третьої стадії випробовування, є близько десяти. Частина цих вакцин майже готова до виробництва. Певні виробники заявлять про потенційно високу ефективність своїх вакцин. Але станом на сьогодні жодна вакцина не зареєстрована і не готова для застосування", - уточнив він.

Литовка пояснив, що Україні вигідніше отримати вакцину в межах програми COVAXМеханізм глобального доступу до вакцин від COVID-19. Тоді її вартість буде суттєво нижчою.

Читайте також: "Вакцину проти COVID-19 ми побачимо через рік", — керівник ВООЗ в Україні

Що відомо

  • Головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко 16 жовтня повідомив, що в межах ініціативи COVAX Україна отримає вакцину від коронавірусу або безкоштовно або за зниженою ціною.
  • За словами Ляшка, планується використання вакцини фірми AstraZeneca та американської Novavax. Кожній країні буде поставлятися препарат одного типу.
  • Також міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомив, що вакцина від COVID-19, розроблена українськими вченими, успішно пройшла випробування на живих людських клітинах.
  • 9 листопада стало відомо, що вакцина від COVID-19 виробництва компанії Pfizer і BioNTech завершила випробування, проявивши ефективність у 90% випадків застосування. ЄС оголосив про готовність придбати 300 мільйонів доз цієї вакцини.
На початок