Армія та церква. Кому найбільше довіряють українці

Армія та церква. Кому найбільше довіряють українці

Опитування
Армія та церква. Кому найбільше довіряють українці
Міноборони

Опитані соціологічною службою Центру Разумкова громадяни України найбільше довіряють Збройним силам і найменше — чиновникам. Президенту Володимиру Зеленському довіряють 33%, в той час, як не довіряють 62%. Про це йдеться в результатах нового дослідження соцслужби

Довіра до інституцій

За результатами опитування, серед державних та суспільних інститутів найчастіше довіра висловлюється до Збройних сил (їм довіряють 66% опитаних), церкви (62%), Державної служби з надзвичайних ситуацій (60%), волонтерських організацій (60%), Державної прикордонної служби (55%), голови міста (селища, села), в якому проживає респондент (54%), Національної гвардії (52%), добровольчих батальйонів (52%), ради міста (селища, села), в якому проживає респондент (50%).

Водночас недовіра частіше висловлюється чиновникам (не довіряють їм 79% опитаних), ЗМІ Росії (79%), Верховній раді (76%), судам (судовій системі загалом) (75%), уряду (75%), політичним партіям (73%), комерційним банкам (73%), Національному антикорупційному бюро (72,5%), Національному агентству з питань запобігання корупції (71%), Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (70%), Вищому антикорупційному суду (70%), прокуратурі (70%), Конституційному суду (65%), Національному банку (64%), місцевим судам (63%), Верховному суду (63%), президенту (60%), профспілкам (54%), Національній поліції (53%), Службі безпеки (51%).

Довіра до політиків

"Оцінюючи рівень довіри до політиків та громадських діячів, більшість респондентів висловлюють недовіру до всіх політиків, чиє прізвище було представлене в опитувальнику. Дещо частіше у порівнянні з іншими політиками довіра висловлюється Зеленському (йому довіряють 33%, однак не довіряють — 62%) та голові Верховної Ради Дмитру Разумкову (відповідно 30% і 57%)", — йдеться в результатах опитування.

Згідно з ними, довіру одному з лідерів ОПЗЖ Юрію Бойку висловили 22% опитаних (не довіряють йому 69%), голові "Євросолідарності" та п'ятому президенту Петру Порошенку — відповідно 22% і 73%, екслідеру партії "Голос" Святославу Вакарчуку — відповідно 18% і 70%, голові української делегації у Тристоронній контактній групі Леоніду Кравчуку — відповідно 17% і 72%, лідерції партії "Батьківщині" Юлії Тимошенко — відповідно 17% і 77% , одному з лідерів ОПЗЖ Віктору Медведчуку — відповідно 15,5% і 76%.

Соціологи стверджують, що прем'єру Денису Шмигалю — відповідно 12% і 69%, міністру внутрішніх справ Арсену Авакову — відповідно 12% і 76%, експрезиденту Грузії Міхеїлу Саакашвілі — відповідно 10% і 80%, голові ОПУ Андію Єрмаку — відповідно 8% і 59%, генпрокурорці Ірині Венедіктовій — відповідно 6% і 62%.

Довідка. Дослідження проводилося на підконтрольній Україні території 30 жовтня-5 листопада 2020 року серед двох тисяч повнолітніх громадян методом особистого інтерв'ю за місцем проживання респондентів. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Опитування проводилося в рамках проєкту "Партійна система України після 2019 року: ключові особливості та перспективи подальшого розвитку", що здійснюється Центром Разумкова спільно з представництвом німецького Фонду Конрада Аденауера в Україні.

Що відомо

  • Соціологічна група "Рейтинг" провела опитування щодо суспільно-політичних настроїв українців. За результатами дослідження, у порівнянні з липнем кількість невдоволених діями президента Володимира Зеленського у вересні 2020 року зросла та сягнула 57%.
  • За даними соціологів, у липні рівень довіри українців до Зеленського становив 44%, що є вищім показником ніж у Порошенка та Януковича за той самий період каденції.
  • Згідно з опитуванням соціологічної групи "Рейтинг", у липні 2020 року лише 16% українців схвалили роботу Верховної ради. Водночас 73% респондентів діяльністю народних депутатів були не задоволені.

Вибір редакції

На початок