У Франції закінчився другий тур парламентських виборів. Перемагають ультраліві — екзитполи

У Франції закінчився другий тур парламентських виборів. Перемагають ультраліві — екзитполи

Франція вибори
Люди проходять повз знак, який вказує на виборчу дільницю, розташовану біля школи, перед другим туром дострокових парламентських виборів у Франції, Нант, Франція , 3 липня 2024 року. REUTERS/Violeta Santos Moura

У Франції завершився другий тур виборів до Національних зборів (нижньої палати парламенту). На перше місце за результатами екзитполів вийшов ультралівий "Новий народний фронт", "Національне об'єднання" Марін Ле Пен опинилося на третьому місці.

Про це повідомляють BFM TV, Le Figaro та Рolitico.

За даними екзитполів Elabe, Ifop та IPSOS, перше місце на виборах здобуває ультралівий "Новий народний фронт", який може отримати від 180 до 215. На другому місці йде президентська коаліція Еммануеля Макрона з 150-180 місцям. А партія Ле Пен "Національне об'єднання" аж на третьому місці і може розраховувати лише на 120-150 мандатів.

Але жодна з цих трьох партій не отримує абсолютної більшості в парламенті, а отже доведеться домовлятися про коаліцію.

Через кілька хвилин після оголошення оцінок лідер ультралівих Жан-Люк Меланшон закликав президента Еммануеля Макрона призначити прем’єр-міністра від лівого альянсу "Новий народний фронт".

"Ми вирвали результат, який усі вважали неможливим, у чудовому стрибку громадянського духу… Люди уникли найгіршого. Президент має владу та обов’язок закликати "Новий народний фронт" керувати. Він готовий", — сказав Меланшон.

Меланшон сказав, що "Новий народний фронт" хотів би реалізувати свій маніфест, включаючи скасування суперечливих пенсійних реформ Макрона та запровадження значного підвищення мінімальної заробітної плати.

У Єлисейському палаці повідомили, що президент не виступатиме сьогодні зі зверненням щодо результатів виборів.

Зазначається, що згідно з "республіканською традицією", Макрон чекатиме, щоб дізнатися про "структуру" нової Асамблеї, щоб визначити, кого він покличе сформувати уряд.

"Наразі глава держави бере до відома результати виборів до законодавчих органів у тому вигляді, як вони оголошуються на округах.У своїй ролі гаранта наших інституцій він забезпечуватиме повагу до суверенного вибору французів", — зазначили в Єлисейському палаці.

Лідерка "Національного об'єднання" Марін Ле Пен в ефірі TF1 заявила, що перемога партії "лише відкладена".

"У мене занадто багато досвіду, щоб бути розчарованою результатом, коли ми подвоюємо кількість наших депутатів. Наша перемога лише відкладена", — заявила вона.

Міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурне заявив, що президентський табір створить "умови для будь-якої дискусії" з метою отримання більшості.

"Очевидно, що Жан-Люк Меланшон і певна кількість його союзників не можуть керувати Францією", — сказав він.

Міністр зазначив, що президентська партія "Відродження" буде "безкомпромісною у захисті республіканських принципів і в боротьбі з расизмом і антисемітизмом" , а також у "рішучому прагненні до європейського будівництва та підтримки України у захисті від Росії".

Прогнози є сенсаційними, оскільки останні опитування свідчили, що у партії президента Еммануеля Макрона не має переваги на виборах. Істотно більше шансів — в ультраправого "Національного об'єднання". Йому пророкують близько 37% голосів, 29% можуть отримати ліві, і лише на третьому місті з 21% — центристи з Ensemble, коаліції, яка включає партію "Відродження" Макрона.

Що відомо про вибори у Франції

9 червня президент Франції Емманюель Макрон розпустив Національні збори —французький парламент.

Макрон пішов на такий крок після поразки на виборах в Європарламент. Ультраправе "Національне об’єднання" (RN) Марін Ле Пен набра близько 33%, партія Макрона 15%, соціалісти 14%.

Перший тур позачергових виборів відбувся 30 червня.

За даними екзитполів, ультраправа партія "Національне об'єднання" Марін Ле Пен лідирує у першому турі парламентських виборів у Франції, передає Le Figaro — у неї близько 34% голосів.

На другому місці блок лівих партій "Новий народний фронт" — близько 29%. Далі — партія чинного президента Макрона, яка набирає 21,5% голосів.

Голова лівого альянсу (президентська партія) "Новий народний фронт" Жан-Люк Меланшон заявив, що партія зніме кандидатів, які посядуть треті місця, щоб збільшити шанси інших кандидатів перемогти партію Марін Ле Пен у другому турі парламентських виборів.

На початок