Кабмін пропонує "інтернувати" росіян, які прибули в Україну в разі загрози нацбезпеці

Кабмін пропонує "інтернувати" росіян, які прибули в Україну в разі загрози нацбезпеці

Кабмін пропонує "інтернувати" росіян, які прибули в Україну в разі загрози нацбезпеці

Кабінет міністрів подав на розгляд Верховної ради законопроєкт, який визначає категорію інтернованих осібІнтерновані поміщаються в певній місцевості, яку їм забороняється покидати. Слід розрізняти інтернування іноземних цивільних громадян і інтернування іноземних військовослужбовців. У разі інтернування військовослужбовців затримується також наявне при них озброєння і військова техніка. та дозволяє примусово оселяти у визначених місцях громадян РФ.

Проєкт закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування питань, пов'язаних із військовополоненими та інтернованими особами в особливий період" №4327 зареєстрований у системі Верховної ради.

Як зазначили автори законопроєкту, в Україні досі законодавчо не врегульоване питання оселення військовополонених та визначення інтернованих, попри те, що наша держава взяла на себе відповідні міжнародні зобов'язання.

"Із прийняттям 8 лютого 2006 року закону України “Про зняття застережень України до Женевських конвенцій про захист жертв війни від 12 серпня 1949 року” Україна в повному обсязі взяла на себе міжнародні зобов’язання щодо утримання військовополонених та інтернованих осіб відповідно до норм, визначених Женевськими конвенціями та додатковими протоколами до них. Разом із цим на теперішній час актами національного законодавства України порядку поводження з військовополоненими та інтернованими особами в особливий період не визначено, а завдання щодо збору, супроводження, охорони, утримання, обліку таких осіб не покладено на жодний орган державної влади", – йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

Автори законопроєкту пропонують визначити категорію інтернованих осіб та доручити Генеральному штабу питання контролю за ними та за військовополоненими. Запровадження поняття "інтерновані особи" дозволить Україні примусово оселяти у спеціальних місцях громадян РФ, які прибули на нашу територію, в разі загрози національній безпеці.

Що відомо

  • Глава делегації у ТКГ Леонід Кравчук наголосив, що українська сторона наполягатиме на тому, щоб остаточне взаємне звільнення утримуваних осіб за принципом "всіх на всіх" відбулося не пізніше 15 грудня 2020 року.
  • Перший обмін відбувся 12 вересня 2014 р. поблизу Донецька. Тоді Київ передав 36 засуджених за злочини проти України, а з ОРДЛО повернувся 31 заручник. До кінця 2014 р. відбулося 5 обмінів, завдяки яким додому повернулися 247 українців.
  • 21 лютого 2015 р. українська сторона віддала 52 засуджених, а до України повернулося 103 заручники. Після цього регулярні обміни припинилися.
  • 26 травня 2016 р. до України повернулася Надія Савченко, яка перебувала в російській в’язниці 706 днів – на заміну Україна віддала агентів ГРУ Євгена Єрофєєва та Олександра Александрова. 27 грудня 2016 р., окупанти відпустили журналістку Ольгу Сворак та суддю Анжеліку Преснякову. 29 грудня Україна вчинила "жест доброї волі", віддавши незаконним формуванням в ОРДЛО 15 їхніх бойовиків.
  • Ще один масштабний обмін відбувся 27 грудня 2017 р., з полону тоді повернувся кіборг Олександр Морозов, історик Ігор Козловський та ще 73 людини. Українська сторона віддала 233 особи.
  • 7 вересня 2019 Україна і Росія обмінялися полоненими в форматі "35 на 35". Серед переданих Україні заручників були та 24 моряки, затриманих 25 листопада 2018 року в Керченській протоці, а також режисер Олег Сенцов.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди