Прислівники, пряма мова та нововведення: полтавці долучилися до Всеукраїнського диктанту

Прислівники, пряма мова та нововведення: полтавці долучилися до Всеукраїнського диктанту

Прислівники, пряма мова та нововведення: полтавці долучилися до Всеукраїнського диктанту Суспільне Полтава

Всеукраїнський диктант національної єдності писали сьогодні, 9 листопада у Полтаві. Текст називався "Виклики книжкової ери". Його створив письменник та видавець Іван Малкович, а прочитала акторка Римма Зюбіна. Диктант транслювали на усіх платформах Суспільного. Долучитися до написання могли усі охочі. Робили це і в Полтавському педуніверситеті.

У бібліотеці Полтавського педуніверситету зо два десятки людей. Прийшли написати диктант єдності. Діана Кадочнікова до акції долучається із першого курсу.

Студентка Діана КадочніковаСуспільне Полтава

Студентка Діана Кадочнікова

"Це вже вп’яте, такий теж ювілейний, знаковий раз. Я вважаю, що це дуже круто, навіть в умовах пандемії. Коли пишеш диктант, відчуваєш себе маленьким "пазликом" серед всієї України. Бо ти знаєш, що у кожному куточку, навіть вдома, за будь-яких умов люди пишуть диктант. І це об’єднує нашу націю", − розповіла студентка Діана Кадочнікова.

Диктувати текст почали о 9:30. Цьогоріч диктант ювілейний – двадцятий. В університеті його пишуть від започаткування акції.

Полтавський педагогічний університетСуспільне Полтава

Полтавський педагогічний університет

"Студенти не лише факультету філології, а й всього університету, й викладачі збиралися, кілька аудиторій було. Але сьогодні (9 листопада – ред.) студенти знають про цю подію, і ми попросили, щоб кожен у себе коло телевізора сів і написав цей диктант. Свято, це справді. У такий День української писемності та мови, День пам’яті Преподобного Літописця Нестора здійснюється ця акція", − каже ректор Полтавського педуніверситету Микола Степаненко.

Написання тривало трохи більше за 20 хвилин. Після цього диктант читають іще раз повністю, аби перевірити.

"Мені дуже сподобався текст Малковича. Дуже сподобалася фраза "Книжки – це знання та емоції". Дійсно, я так вважаю, це моє кредо. Дуже люблю книжки, читати. Класний, неймовірний текст, мені сподобалося писати", − розповіла Діана Кадочнікова.

Текст цього року був порівняно не складним, розповіла філологиня Світлана Педченко.

Процес написання диктантуСуспільне Полтава

Процес написання диктанту

"Варто було звернути увагу як на пунктуаційні особливості диктанту, так і на орфографічні. Зокрема, на нововведення в правописі 2019 року – це правопис слів з "пів". Щодо пунктуації – особливості були у вживанні вставних слів, ускладненні речень вставними словами, конструкціями, у написанні прямої мови", − розповіла доцентка кафедри української мови Світлана Педченко.

Всеукраїнський диктант національної єдності вперше написали 2000.Тексти учасників повністю не перевіряють на помилки й не повертають, але шукають роботи без помилок і нагороджують цих учасників. Торік найкраще написали двоє людей із майже 6 тисяч, які надіслали свої тексти.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди