9 листопада, у День української писемності та мови, телеканал UA: ПЕРШИЙ, UA:Українське радіо та UA: радіо Культура проводили трансляціяю написання радіодиктанту єдності.
Ведучі у студії розказали історію диктанту і дали змогу всім охочим підготуватися до його написання. Це — 20-тий ювілейний радіодиктант.
У Вінниці його писали студенти та викладачі вінницького державного педагогічного університету. 20 викладачів диктант писали в аудиторії, а сотня студентів — дистанційно, на ZOOM-зв'язку.
Текст для нього написав письменник і видавець Іван Малкович. Науковим консультантом стала доктор філологічних наук, професор Лариса Масенко. Читала диктант акторка Римма Зюбіна. Серед викладачів, котрі долучилися до написання, проректор із науково-педагогічної діяльності Сергій Загородній.
"Диктант не складний абсолютно. Мені сподобався текст і його складність", - зазначив Сергій Загородній.
Читайте також: Ранній підйом й артикуляційна гімнастика. Як Римма Зюбіна готувалася до диктанту єдності
Час для надсилання готового тексту – астрономічна доба. Текст диктанту оприлюднять на сайті Українське радіо 11 листопада об 11:00.
Онлайн свою роботу можна надіслати на скриньку rd@ukr.radio. Після оприлюднення диктанту електронні листи не прийматимуть.
Паперового листа потрібно надіслати за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001. Важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше, ніж 10 листопада.
Що відомо
- Радіодиктант національної єдності цьогоріч проводили вдвадцяте. Традиційно він відбувається у День української писемності та мови — 9 листопада.
- Участь у його написанні взяли, серед інших, прем’єр-міністр Денис Шмигаль, мовний омбудсман Тарас Кремінь, народні депутати та відомі артисти.
- Почути диктант можна було на "Українському радіо" та на радіо "Культура". На сайті ukr.radio у розділі "Як слухати" можна подивитися мапу частот "Українського радіо" для свого регіону.
- Також радіодиктант можна було послухати в інтернеті, подивитися на телеканалах UA: Перший та UA: Культура й на каналах регіональної мережі. Крім того, спецпроєкт транслювався на сторінці Українського радіо та корпоративній сторінці Суспільного мовлення у Facebook та на YouTube телеканалу UA: Перший.