Кандидати в мери Рівного погодилися на план дій від громадських активістів

Кандидати в мери Рівного погодилися на план дій від громадських активістів

Кандидати в мери Рівного погодилися на план дій від громадських активістів Скриншот з трансляції

Рада реформ Рівного 9 листопада запросила кандидатів на посаду міського голови Рівного, які вийшли у другий тур. Їм презентували так званий "План дій для Рівного". У ньому перелічили пропозиції вирішення проблем, втілити які мала би новообрана міськрада та її виконавчі органи, за підтримки громади.

Об’єднання громадських організацій "Рада реформ Рівного" ознайомило з завданнями кандидатів на посаду міського голови – Олександра Третяка та Віктора Шакирзяна.

У декларації про підтримку проєкту "Плану дій для Рівного" передбачили кроки за сімома напрямками: молодіжна політика, реформування локальної медицини, прозорість у роботі комунальних підприємств, міське озеленення, належне поводження з твердими побутовими відходами, відкритість, доступність та підзвітність міської ради і підтримка енергоефективності у житлі заради економічного розвитку.

Рада реформ Рівного об’єднує 16 громадських організацій та три громадських ініціативи. Частина їх представників пояснили присутнім кандидатам, що конкретно хочуть змінити у місті.

На потребі залучати молодь до написання програм, проведення заходів та конкурсів наголосила Ірина Стасюк, яка напрацювала кроки для розвитку молодіжної політики. Вона також зауважила, що варто адаптуватися через карантин до онлайну.

"Треба нова комунікаційна стратегія, бо молодь сидить в соцмережах і з нею слід спілкуватися там. Також варто створити молодіжний центр. Чотири роки я чую про нього від представників місцевого самоврядування. Обіцянки лишаються обіцянками", – повідомила координаторка.

Координатор Юрій Лазаревич відповідав за пропозиції щодо реформування медицини. Він озвучив ідею про заборону на благодійні внески в медзакладах за прикладом Полтави. Натомість – там розробили платні послуги.

"Взагалі утримання медичних закладів лежить на громаді міста. Ми запропонували провести аудит, бо багато послуг дублюються і ми недоотримуємо кошти від Національної служби здоров'я. Наприклад, на базі другої міської лікарні ми пропонуємо створити додаткові послуги, адже там отримують менше коштів. Є пропозиція перенести центр муковісцидозу туди, аби до нас їхали з усієї України", – розповів він.

Запровадити в місті трьохконтейнерний роздільний збір сміття, налагодити співпрацю з сміттєпереробним заводом і включити ціну за переробку в тариф запропонувала координаторка Поліна Полюхович.

Координатор Андрій Токарський пояснив: після аналізу діяльності 28-ми комунальних підприємств зрозумів, що через відсутність прозорості і звітності рівняни про них не знають або ж оцінюють їх роботу надто низько. Координатор Михайло Балик відзначив, що чиновники публікують звіти у форматах, які важко опрацьовувати.

"Найбільше люди знають про діяльність управління освіти, а от про архітектурний підрозділ не чули. Наш аналіз показав: рівняни отримують інформацію про місто не з офіційних сайтів, а з соцмереж. Сайт міськради хороший, але він не є основним інструментом. Рівняни хочуть отримувати повідомляння у месенджерах", – підсумував Михайло Балик.

Обидва кандидати схвалили озвучені пропозиції. На знак цього вони підписали "План дій для Рівного".

"Активно готовий долучатися. Я і сам з громадського сектора, тож згоден з тим, що нам треба активізувати громадські організації. Ну і звісно, слід провести аудит, адже може бути нецільове використання коштів", – підтвердив Олександр Третяк.

"Я хотів би бачити вас своїми радниками. Я готовий на таку співпрацю. Видно, що ви люди, які добре знають Рівне", – відповів учасникам зустрічі Віктор Шакирзян.

Майбутньому голові варто запровадити практику консультацій з громадськістю, вважає модератор зустрічі Андрій Токарський. Він переконаний, що завдяки цьому рішення влади стануть зрозумілими для кожного жителя міста.

Що відомо

  • Другий тур виборів міського голови Рівного відбудеться 22 листопада. Про це офіційно заявили на засіданні міської ТВК.
  • У другий тур вийшли кандидати Віктор Шакирзян ("Рівне разом"), за якого віддали свій голос 19,84% (12 411 виборців) та Олександр Третяк ("Європейська солідарність"), якого підтримали 16,93% (10 591 виборців).
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди