Як учасники бойових дій можуть придбати житло в кредит або з компенсацією?

Як учасники бойових дій можуть придбати житло в кредит або з компенсацією?

Хто з бійців має право на грошову компенсацію та пільгове кредитування від держави на Черкащині? Що варто знати тим, хто хоче скористатися однією з програм на придбання житла? Про це в етері Українського радіо “Рось” розповіли експерти.

Як пояснює начальник управління у справах ветеранів Департаменту соцзахисту Черкаської облдержадміністрації Тетяна Касян, лише дві категорії учасників Операції об'єднаних сил мають право на грошову компенсацію на придбання житла за державні кошти. А саме:

  • особи з інвалідністю внаслідок війни I-II групи, які брали участь в ООС;
  • внутрішньо переміщені особи, які є учасниками бойових дій в зоні ООС, члени їх родин, а також рідні загиблих учасників ООС.

“На Черкащині зараз за кошти державного бюджету 142 сім’ї вже отримали грошову компенсацію на придбання власного житла. 108 родин наразі перебувають на черзі. Серед учасників бойових дій – внутрішньо переміщених таку компенсацію отримали 7 родин, а 38 – чекають”, – говорить Тетяна Касян.

Заяву на отримання грошової компенсації варто подавати або за місцем реєстрації, або за місцем перебування на квартирному обліку. Звертатися необхідно до місцевого органу соцзахисту населення.

Важливо аби:

  • особа або член сім’ї загиблого, оформлюючи грошову компенсацію, перебували на квартирному обліку в житлову відділі міськвиконкому;
  • для внутрішньо переміщених осіб додатково потрібно бути протягом року на обліку в єдиному державному автоматизованому реєстрі пільговиків для ВПО та прожити в регіоні рік.

“Чимало хлопців мають бажання скористатися, окрім грошової компенсації, і пільговим кредитуванням, але, на жаль, фінансування не відповідає кількості тих, хто його потребує”, – говорить очільник ГО “Об’єднання бійців реформаторів” Сергій Лугеря.

На Черкащині діє обласна програма забезпечення житлом учасників бійців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, та членів їхніх сімей, котра передбачає пільгове кредитування .

Директор регіонального управління фінансової установи “Держфонд сприяння молодіжному житловому будівництву” Олександр Паливода говорить, що пільгове кредитування – це державний кредит за рахунок місцевих бюджетів, який надається учасникам ООС на 30 років без обмеження віку.

“На придбання об’єкта купівлі, який обирає учасник ООС надають 100 % коштів: 20 % із них – це безповоротна фінансова допомога, а 80 % людина повертає протягом 30 років під 3 % річних, якщо у сім’ї немає дітей. Якщо є діти, тоді кредит буде безвідсотковим”, – Паливода.

Протягом дії програми з 2015 року по 2020 рік надали пільгове кредитування 80 особам на придбання квартир. Юристконсульт регіонального управління фінансової установи „Держфонд сприяння молодіжному житловому будівництву” Роман Підгорний наголошує: “Ключовою вимогою до тих, хто хоче скористатися пільговими кредитуванням, є перебування на квартирному обліку за місцем реєстрації в органах місцевого самоврядування разом із членами родини”.

А ще необхідно:

  • мати офіційну трудову зайнятість;
  • мати офіційний дохід в розмірі прожиткового мінімуму на момент отримання кредиту протягом року на кожного члена сім’ї;
  • мати кошти на погашення кредитного фінансового зобов’язання.

За словами юрисконсульта Романа Підгорного, якщо сукупний дохід родини кандидата, який має намір скористатися пільговим кредитуванням, дорівнює менше прожиткового мінімуму на кожного члена родини, то він визнається неплатоспроможним.

Куди можна звернутися, аби дізнатися як працює програма пільгового кредитування?

  • до відділу допомоги учасникам ООС при Черкаській ОДА;
  • до Черкаського регіонального управління Державної спеціалізованої фінансової установи „Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву” за адресою вул. Максима Залізняка, 10 (колишня Громова, 10), оф. 412.

На сьогодні в умовах карантину управління працює в телефонному режимі, за номером: 33-73-05.

Олександр Паливода наголошує, що скористатися можна тільки однією із програм: грошовою компенсацією або пільговим кредитуванням.

Більше інформації за покликанням:

https://www.mixcloud.com/radioros/3-11-20-тема-дня-грошова-компенсація-та-пільгове-кредитування/

Авторка: Альона Волошин

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди