"Державна допомога на дітей одиноким матерям" – роз'яснює миколаївський фахівець

"Державна допомога на дітей одиноким матерям" – роз'яснює миколаївський фахівець

"Державна допомога на дітей одиноким матерям" – роз'яснює миколаївський фахівець УНІАН

В липні 2020 року було прийнято Постанову Кабінету Міністрів України № 632, яка кардинально змінила умови та призначення державної допомоги малозабезпеченим сім’ям та державної допомоги на дітей одиноким матерям. Коментарі та роз'яснення начальниця відділу надання державної допомоги департаменту соціального захисту населення Миколаївської ОДА Ольга Челенко надала програмі "Радіодень".

Змінилися умови обрахунку сукупного доходу, змінилися умови призначення та змінилися умови, при яких не призначається державна допомога.

"Хочу звернути увагу, що мами, які отримували допомогу на період карантину автоматично повинні були звернутися до нас протягом липня-серпня місяця і подати нові заяви для призначення допомоги за новими умовами", – сказала Ольга Челенко.

Протягом двох місяців до управлінь соціального захисту населення надійшло понад 13 тисяч звернень.

Що передбачає собою новий порядок.

Якщо раніше жінка писала заяву, подавала декларацію, надавала довідки про доходи і органам соціального захисту залишалося лише розрахувати і з’ясувати: має ця жінка право отримувати допомогу чи не має, або чи є перевищення доходів. То від тепер органи соціального захисту самостійно надсилають запити у всі організацій: податкову службу, пенсійний фонд, міграційну службу, до усіх служб і отримують відповідь про доходи. На обробку цих звернень потрібен певний час.

"Бувають випадки індивідуальні, коли ми робимо запити, отримуємо відповіді некоректні, наприклад, люди подають і помиляються у своїх персональних даних або ми отримуємо неправильні персональні дані, то спеціалісти з призначення, з обробки повертаються ще раз до цієї заяви", – розповіла Ольга Челенко.

Матері, що звертаються по допомогу вперше, мають прийти до управління соціального захисту, написати заяву, заповнити декларацію про доходи і все, що передбачено бланками цих заяв та надати довідку про те, що вона є дійсно матір’ю-одиначкою, а не матір’ю, яка самостійно виховує дитину. Також потрібна копія свідоцтва про народження дитини.

Допомога одиноким матерям призначається в залежності від доходів.

Від тепер допомога залежить від доходів родини і розраховується як різниця між 100% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і середньомісячним доходом родини з розрахунку на одну людину. Якщо мати працює і в неї є ще дохід, то його органи соціального захисту також будуть враховувати при призначенні допомоги.

З липня, якщо мати не працює, не перебуває на обліку у центрі зайнятості, допомога не призначається.

У випадку, коли мати є непрацездатною, втратила працездатність, в розрахунок на допомогу одиноким матерям, буде взято її допомогу або пенсію, у зв’язку з інвалідністю, яку вона отримує.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди