Організатор воєнного злочину росіян у Криму вчився у школі, якою керував Василь Сухомлинський

Організатор воєнного злочину росіян у Криму вчився у школі, якою керував Василь Сухомлинський

Ексклюзивно
"військком" у Криму Малолєтко
Так званий військком у Криму Малолєтко виступає перед призовниками до армії РФ. Скриншот з російського пропагандистського медіа “Газєта.ру”

Так званий ексвійськком анексованого Криму Анатолій Малолєтко зазначений як інструктор з підготовки мобілізованих росіян у списку, який розслідувачі Суспільного отримали від джерел. Полковник є одним з 151-го фахівця з різних військових дисциплін, яких рекомендують для навчання новобранців.

У матеріалі "12 інструкторів окупанта: хто тренує мобілізованих росіян" журналісти розкрили біографії 12-х інструкторів та оприлюднили увесь отриманий перелік російських військових фахівців.

68-річний полковник у відставці Анатолій Малолєтко раніше заявляв, що “закінчив школу, якою керував знаменитий педагог Василь Сухомлинський”. Ця школа у селі Павлиші Кіровоградської області.

Малолєтко служив у радянських військах у Німеччині, воював в Афганістані, був начальником мобілізаційного відділу Далекосхідного військового округу РФ.

Організатор воєнного злочину росіян у Криму вчився у школі, якою керував Василь Сухомлинський
Анатолій Малолєтко. РИА Новости

У списку російських військових інструкторів, що отримала редакція розслідувань Суспільного, вказано, що Малолєтко — командир рейдового батальйону.

Валентина — дружина Малолєтка, з його слів, також була військовослужбовицею. Вона — теж етнічна українка, родом із села Оситняжки Кіровоградської області.

Журналісти редакцій розслідувань Суспільного встановили, що восени 2014 року Малолєтко з дружиною залишив Хабаровськ і переїхав до Сімферополя. Там майже три роки керував Кримським військовим комісаріатом. Саме він навесні 2015 організовував незаконний призов кримчан до армії РФ, що є порушенням Женевських конвенцій і воєнним злочином. Після звільнення з посади військкома у 2017 році залишився у Криму, зокрема прописаний у Сімферополі.

Що відомо

Журналісти редакції розслідувань Суспільного від початку повномасштабного вторгнення викривають російських військових, відповідальних за воєнні злочини в Україні:

Також журналісти редакції розслідувань у документальному фільмі “Черга на прощання” розповіли про проблеми з ідентифікацією зниклих безвісти в Україні та проаналізували особливості закупівлі та ситуацію з розвитком галузі FPV-дронів-камікадзе у серіалі "Дрони-камікадзе".

На початок