У Жовтневому районному суді Кривого Рогу розпочався розгляд справи за позовом КЗРК

У Жовтневому районному суді Кривого Рогу розпочався розгляд справи за позовом КЗРК

У Жовтневому районному суді Кривого Рогу розпочався розгляд справи за позовом КЗРК

6 листопада у Жовтневому районному суді Кривого Рогу розпочався розгляд справи за позовом "Криворізького залізорудного комбінату" до десятьох гірників шахт КЗРК та представників профспілок. За словами представниці позивача Світлани Литвиненко позивач вимагає визнати незаконними дії відповідачів під час проведення акції підземного протесту.

Підземний протест почався на початку вересня і тривав до середини жовтня.

"Зазначені у позовній заяві особи вирішили добитися підвищення зарплат, але для цього вони не оголосили офіційно про страйк, а підбурили людей не підійматися на поверхню, щоб змусити керівництво виконати вимоги протестувальників", — говорить Світлана Литвиненко — представниця позивача.

За словами представника гірників, Олександра Мотуза, робітники могли проводити акцію протесту, так висловлювали незгоду з діями роботодавця. Жоден з гірників та представників профспілок не визнали позовних вимог від КЗРК. Під час засідання, суддя запропонував сторонам мирову угоду. Представник позивача готовий на примирення, але очікує на заяви про це з боку відповідачів. Гірники ж готові укласти мирову угоду, після відкликання позивачем заяви до суду.

Що відомо

 • У Кривому Розі з 3 вересня тривав підземний страйк гірників. Із забою шахт "Кривбасзалізрудкому" не виїжджали робітники. Протестувальники вимагали, зокрема, переглянути робочі норми та нарахування зарплатні, подбати про безпеку праці, вчасно забезпечувати їх матеріалами та ресурсами тощо.
 • З 4 вересня розпочалися офіційні перемовини між страйкарями та адміністрацією, до цих перемовин залучили представників виробничих підрозділів, профспілки та депутатів.
 • 8 вересня депутати Криворізької міськради зібрались на позачергову сесію й звернулися до президента України, уряду та власників шахт. Депутати просили уповноважені органи провести перевірки на шахтах “Кривбасзалізрудкому”, а від власників вимагали врегулювати конфліктну ситуацію.
 • 15 вересня шахтарі та представники профспілок з Кривого Рогу мітингували під Верховною радою у Києві.
 • На підтримку шахтарів "Кривбасзалізрудкомому" у Києві та Кривому Розі проходили наземні мітинги.
 • Прем’єр-міністр Денис Шмигаль дав доручення голові облдержадміністрації Олександру Бондаренку організувати тристоронню раду для діалогу між представниками профспілки, керівництвом області та "Кривбасзалізрудкомом".
 • 17 вересня голова незалежної профспілки гірників Кривого Рогу Юрій Самойлов заявив, що не погоджується з офіційним повідомленням адміністрації “Криворізького залізорудного комбінату” про «не конкретизовані вимоги протестувальників».
 • 22 вересня робітники шахти “Жовтнева” звернулися до президента Володимира Зеленського. Гірники просили президента допомогти врегулювати ситуацію.
 • 25 вересня протестувальники шахт "Тернівська" та "Гвардійська" у повному складі піднялися на поверхню.
 • 29 вересня відбулися останні перемовини між учасниками підземного протесту та керівництвом "Кривбасзалізрудком", на поверхню піднялися гірники шахти “Родіна”. Шахти “Родіна”, “Тернівська”, “Гвардійська” відновили роботу.
 • Станом на день 15 жовтня в акції підземного протесту на підприємстві «Кривбасзалізрудком» брало участь 19 гірників шахти «Жовтнева».

Читайте також

Кривий Ріг: після 43 діб підземного протесту працівники шахти «Жовтнева» піднялись на поверхню

7 жовтня гірники чотирьох шахт підприємства "Кривбасзалізрудком" отримали зарплатню за вересень

Шахтарі, які мітингують у шахті “Жовтнева” звернулися до президента Володимира Зеленського

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди