Провела два тижні на вулиці. 67-річна Ольга Миколаївна. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Провела два тижні на вулиці. 67-річна Ольга Миколаївна. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Провела два тижні на вулиці. 67-річна Ольга Миколаївна. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ Фото: Суспільне. Дніпро

67-річна Ольга Миколаївна два тижні просиділа на каміннях поблизу одного з житлових будинків Дніпра. Розповідає, що її вигнали з дому родичі, які продали житло. Колишні сусіди кажуть, що бабуся з дитинства мала проблеми із психічним здоров’ям. Будинок у якому дійсно жила, за словами сусідів, продали, але родичі їй купили квартиру. До притулку жінка їхати не хоче, від допомоги місцевих відмовляється. Поліція та швидка, які приїхали на виклик, примусово забрати жінку не можуть.

Місцева жителька Євгенія вперше побачила бабусю, що сиділа на каміннях, 25 жовтня. Жінка сиділа у легкому плащі та з голими ногами. Євгенія разом з іншими людьми телефонувала до міської та районної рад, там не відповідали. Після цього кілька разів приносила пенсіонерці їжу.

"Намагаємося її якось підтримати, хоча б поїсти, щось тепле на неї одягнути. Її висадили, ви б бачили, у тоненькому плащі, і здається навіть без колготок, ну хустка була тоненька на ній, і це все, і от вона сиділа на каменях, вже далеко не спека", - розповіла Євгенія Павлова.

Євгенія чула, що неодноразово на місце викликали поліцію, але вмовити бабусю поїхати до центру соціальної допомоги правоохоронці не змогли.

"У цій ситуації поліція нічого не може зробити, тому що немає такого закону, який змусить людину залишити місце, у якому вона хоче перебувати. У даній ситуації ми, на жаль, нічого не можемо зробити. Вона закон не порушує", — пояснила командирка взводу Антоніна Григоренко.

Відмовилася жінка і від огляду лікарем швидкої.

Іван Кузьміч мешкає по сусідству із тим будинком, про який розповідає Ольга. Каже, знає її з дитинства, у неї завжди були проблеми із психічним здоров’ям. Близько 10-12 років тому мати жінки померла, а будинок продала племінниця покійної, купивши Ользі Миколаївні квартиру. Але вона все одно час від часу приходить сюди.

"Приходила перші півроку-два, коли баби Марії не стало, часто приходила. Прийде, попросить поїсти, у сестри, у нас", — говорить колишній сусід Ольги Слоніної Іван Кузьміч.

Два тижні на вулиці провела жінка із ДніпраФото: Суспільне. Дніпро

Жінка живе на вулиці на камінні

Жінку вже забирали до міського центру соціальної допомоги розповів працівник закладу Сергій Соломаха. Каже, її привезли небайдужі.

"Спочатку ця жінка трішки боялася, того куди її привезли, що відбувається. Потім, коли ми її тут прийняли, вона покупалася, переодягли її, вона поїла. Взагалі то ніщо не говорило про те, що жінка може піти і тим паче не повернутися", — розповів соцпрацівник міського центру соціальний служб Сергій Соломаха.

За його словами, у центрі можна перебувати до півроку. Але бувають і винятки. Проте ніхто нікого тут не тримає насильно, — говорить Сергій.

Два тижні на вулиці провела жінка із ДніпраФото: Суспільне. Дніпро

Два тижні на вулиці провела жінка із Дніпра

За словами правозахисника Віктора Філатова, допомогти Ользі Миколаївні може тільки опікун, якщо у жінки залишилися родичі. Є ще один варіант, передбачений законом: будь-який лікар при огляді може направити жінку на примусовий психіатричний огляд.

"За результатами такого огляду примусового, якщо буде виявлена наявність такої хвороби, то особу можна буде помістити в медичний заклад, психіатричний і тоді там вже цей заклад, організація вона буде виступати у якості законного представника, тобто вони можуть бути опікуном", — уточнив аналітик ГО "Правозахисна Група СІЧ" Віктор Філатов.

Направити жінку на такий огляд міг і лікар швидкої. Але, каже Віктор, норма закону прописана досить абстрактно і не кожен лікар готовий брати на себе відповідальність.

Повне відео

Автори: Віталій Лисенко, Павло Черненко.

Читайте також

Викладач філософії НТУ "Дніпровська політехніка" не хотів читати лекцію українською мовою

У Дніпрі відбудеться відкриття центру VETERAN HUB

У Дніпрі попрощалися з волонтеркою Людмилою Твердохліб

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди