Відкопане у Рівному погруддя Сталіна передали до музею

Відкопане у Рівному погруддя Сталіна передали до музею

Відкопане у Рівному погруддя Сталіна передали до музею
Суспільне Рівне

У четвер, 5 листопада, бюст Сталіна із вулиці Словацького, що у Рівному, переїхав у обласний краєзнавчий музей. Ідеться по погруддя, яке два тижні тому з-під землі вирили міні-екскаватором під час будівництва каналізації. Якою буде його подальша доля, з'ясовувало Суспільне.

Це погруддя, яке викопали два тижні тому у дворі будинків на вулиці Словацького. Працівники приватної фірми наткнулися на нього під час будівництва колектора. Бюст виявили під горіхом на майже метровій глибині. Бетонного Сталіна вирішили передати в обласний краєзнавчий музей.

Сталін переїхав
Суспільне Рівне

Вага погруддя - орієнтовно 70 кілограмів.

Сталін переїхав
Суспільне Рівне

"Він бетонний, пустотілий, залишки бронзової, причому, якісної фарби, якщо стільки часу пролежав у землі, вона тільки стерлася, а не облущилася.

Сталін переїхав
Суспільне Рівне

Навіть деталі зачіски, форма вух, ніс втрачений, то важко судити.

Сталін переїхав
Суспільне Рівне

І навіть форма вус не стилістична, а має форму певну. Це якісно зроблена і така "канонічна" версія Сталіна", – розповів завідувач сектору збереження культурної спадщини обласного краєзнавчого музею Олексій Черницький.

Бюст Сталіна поки кваліфікують, як знахідку, передану в музей. Визначитися із тим, у якому статусі його облікувати, має фондова закупівельна комісія музею, – пояснює директор обласного краєзнавчого музею Олександр Булига.

Сталін переїхав
Суспільне Рівне

"В нас є основний фонд і науково-допоміжний. Так що ця комісія розгляне і прийме своє виважене компетентне рішення про те, як цей предмет історичний буде зберігатися у фондовій колекції Рівненського обласного краєзнавчого музею", – додає директор музею.

Загалом до музею щороку потрапляє від кількох сотень до кількох тисяч експонатів, – каже Олексій Черницький.

"Це знайдені, куплені, але на моїй пам'яті не було, щоб знайдений персонаж викликав стільки ажіотажу у людей. Я думаю, що це хороша ознака того, що ця страхітлива епоха, пов'язана конкретно з цим експонатом, потроху відходить і викликає менше емоцій, а більше якоїсь цікавості", – додає завідувач сектору.

Поки музейники визначаться зі статусом, погруддя Сталіна побуде тут. А після того, як візьмуть на облік, відчистять, помиють, і, можливо, виставлять до огляду на відкритому музейному майданчику. Разом із наявними в музеї бюстами інших представників цього історичного періоду.

На початок