У Чернігові протестували проти дистанційної освіти у школах

У Чернігові протестували проти дистанційної освіти у школах

У Чернігові протестували проти дистанційної освіти у школах
ФОТО: Суспільне

Проти дистанційної форми навчання у школах протестували батьки у Чернігові. О 12-тій вони зібралися у сквері імені Попудренка біля приміщення міської ради.

Поспілкуватися з батьками, які вимагали повернути учнів 5х-11х класів до навчання у стінах шкіл та відвідування гуртків. До них вийшов начальник управління освіти Василь Білогура та заступник міського голови Андрій Черненко. Вони повторили, що попередньо дистанційне навчання триватиме до 13-го листопада. Потім рішення у міській раді прийматимуть виходячи із кількості хворих.

«Дитя сидівши вдома, воно не набере таких знань, які йому дасть вчитель в школі. Дома воно сидить, батька чи мати будуть кричать на його, а воно все одне буде своє думать», - каже батько учениці 3 класу Андрій Пацун.

На акцію протесту проти дистанційної форми навчання батьки вийшли втретє. Сьогодні, 4 листопада, зібралося 24 учасники.

«Якщо держава відправляє дітей на дистанційну освіту, вона має забезпечити цю освіту, так? Інтернет стабільний, робоче місце, комп’ютер. Держава цього не зробила. Тому ми проти», - розповіла співорганізаторка акції Людмила Цвєтаєва.

Василь Білогура сказав, що освітній процес триває і всі учні у Чернігові здобувають освіту.

«Змінився режим роботи і форма роботи. Близько у 30-ти дітей весною не було технічних засобів для спілкування. Для яких було забезпечено надання матеріалу в друкованому вигляді і спілкування в друкованому вигляді», - каже начальник управління освіти міськради Василь Білогура.

Серед претензій до дистанційного навчання батьки називають велику кількість завдань на самоопрацювання та малу кількість онлайн-занять. Якщо вчителі не проводять начитку щонайменше 30% матеріалу, Василь Білогура радить звертатися до керівників навчального закладу. Каже, перехід на дистанційну форму навчання певних класів був необхідним.

«На межі зриву взагалі будь-якого освітнього процесу ми були в 3-й школі та в 22- му ліцеї. Якби не було прийнято вчасно рішення, то ми б могли прийти до того, що всі б закрилися на самоізоляцію», - повідомив начальник управління освіти міськради.

Про психологічні особливості дистанційного навчання розповіла психологиня Світлана Ющенко

«Велике навантаження лягає саме на вчителів. Коли працюють дистанційно, то дуже легко дитина може вийти з цього зв’язку, відволіктися. На тому ж самому уроці. Тобто треба продумувати інтенсив, який буде допомагати дитині повертатися. Знімати напругу – це найголовніше для батьків», - сказала вона.

Читайте також:

Такі, як всі: у Чернігові діти з інвалідністю вчаться освоювати нові професії

На початок