Змушують звільнятись з роботи, бо кажуть нема чим платити заробітну плату. Про це Суспільному розповіла Марія Левченко, яка більше пів століття працює лектором у вінницькому Планетарії.
Очільник підприємства “Вінницязеленбуд” Ігор Любовський, каже проблеми в Планетарії виникли через пандемію, бо зменшилась кількість відвідувачів. Зараз шукають вихід із ситуації.

Не скорочувати, а писати заяву на звільнення за згодою сторін, запропонували всьому колективу, каже лекторка планетарію Марія Левченко.
"Нам сказали потрібно звільнятися, тому що ми не рентабельні, а в березні коли ситуація проясниться перепрофілюємо", - розповідає Марія Левченко.
Вінницький планетарій один із чотирьох стаціонарних діючих в Україні, — каже провідний лектор Ганна Таранушко. Такі ще є у Харкові, Херсоні та Києві. Сьогодні тут працюють 5 фахівців.

За словами головного бухгалтера “Вінницязеленбуду” Марії Шевчук, звільнення таки будуть. Причина — немає за що утримувати планетарій, та платити зарплатню працівникам. Прямі витрати: 86 тисяч на місяць, а за жовтень планетарій заробив 24 тисячі.
“Спочатку мова не йшла про звільнення. Було сказано, що якщо ми не зможемо виплатити заробітну плату, тоді змушені будемо щоб працівники звільнялись. Звільнення однозначно буде”, — зазначила Наталя Семенюк заступник директора МКП “Вінницязеленбуд”
Свій варіант виходу з ситуації, що склалась — пропонують працівники планетарію. А саме, підвищити вартість квитка.

Наразі жодна зі сторін не поступатиметься. Бо йти на біржу і сидіти вдома 4 місяці, працівники не готові, — каже Тетяна Курбатова. А очільник зеленбуду Ігор Любовський пообіцяв, все буде вирішено без порушень закону.
Читайте також
- Екоінспекція перевіряє автівки на викиди забруднюючих речовин в атмосферу
- Вінничани заборгували тепловикам 100 мільйонів гривень