Опалювальний сезон у Херсоні: чи готові теплопостачальні підприємства

Опалювальний сезон у Херсоні: чи готові теплопостачальні підприємства

Опалювальний сезон у Херсоні: чи готові теплопостачальні підприємства
Суспільне Херсон

2 листопада у закладах соціальної сфери Херсона розпочато опалювальний сезон, до кінця тижня тепло мають подати до будинків. Таке розпорядження підписав міський голова Володимир Миколаєнко.Чи готові теплопостачальні підприємства до старту роботи, з’ясовувало Суспільне.

Працівники Херсонської ТЕЦ завершують роботи на мережах опалення. До початку опалювального сезону, каже начальник теплових мереж ПАТ "Херсонська ТЕЦ" Валерій Довганіч, підприємство готове.

"На даний момент теплові мережі заповнені і підготовлені до запуску міста. Проведені роботи із заміни теплотраси. 35 теплових пунктів підготовлені. Під час заповнення були виявлені деякі пошкодження, переважно Дніпровський район, де старі мережі, у цей момент їх усувають".

Коли у Херсоні розпочнеться опалювальний сезон
Суспільне Херсон

Крім того, вирішили проекспериментувати із теплоізоляцією мереж. Використали нове покриття. Воно дозволить заощадити теплоресурс.

"Цього сезону підготували та заізолювали пів кілометра мереж. Це нова ізоляція – Юніт+. Чим вона краща, тим, що стару – залізо розкрадають. Як показав минулий сезон, ми взимку її робили, то заощадження дуже хороше", - говорить начальник теплових мереж ПАТ "Херсонська ТЕЦ" Валерій Довганіч.

Коли у Херсоні розпочнеться опалювальний сезон
Суспільне Херсон

У будинку 5 у провулку Береговому, що на Остров, 186 квартир. Три роки тому мешканці створили ОСББ, відтоді, щороку, розказує голова об’єднання Віктор Тоцький, роблять усе можливе, щоб заощаджувати під час опалювального сезону. 2018-го за програмою «Теплі кредити» встановили у будинку ІТП.

"За три місяці ми розрахувалися за кредит і вже за опалювальний сезон 2018-2019 року ми повернули кошти, які ми вклали в ІТП. Тобто, 8 тисяч квадратних метрів будинок порівняно із сусідніми будинками економія становить 25 приблизно гривень на кожному квадратному метрі. За весь цей будинок 4-під’їзний економія 200 тисяч гривень на весь опалювальний сезон".

Коли у Херсоні розпочнеться опалювальний сезон
Суспільне Херсон

Умовно Херсон поділений на дві частини. Дніпровський район, мікрорайон Таврійський та Центр опалює Херсонська ТЕЦ, решту – «Херсонтеплоенерго». Керівник останнього Сергій Харченко каже, технічно до опалювального сезону готові, проблема на підприємстві із боргами.

"На сьогоднішній день технічно підприємство готове на 100%. Ми маємо на обслуговуванні 38 котелень, які забезпечують теплом жителів нашого міста. Ті питання, які викликають занепокоєння – найбільше і найстрашніше – це заборгованість із заробітної плати, яка склалася на сьогодні. Колектив протягом 5 місяців не отримує заробітну плату, заборгованість з податками складає понад 15 млн гривень. На сьогодні вирішуємо це питання, бачимо лише один вихід – отримання кредиту у державному банку. Сесія міської ради погодила такі дії підприємства".

Коли у Херсоні розпочнеться опалювальний сезон
Суспільне Херсон

30 жовтня близько 60 працівників підприємства «Херсонтеплоенерго» вийшли на акцію протесту під міську раду з гаслом «Немає зарплати – немає тепла». Міський голова Володимир Миколаєнко пояснив: Згідно з урядовою постановою 217 на підприємстві має залишатися близько 20 відсотків грошей. Для Херсонтеплоенерго – це приблизно 800 тисяч гривень на місяць. Не споживаючи газ, підприємство має сплачувати щомісяця 3 мільйони гривень за його транспортування - пояснив міський голова.

"У 20-х числах вересня ми провели сесію і виділили з міського бюджету гроші на підтримку цього підприємства на погашення заборгованості за транспортування газу, якого вони спожили, за спожиту електричну енергію і дали дозвіл на отримання кредитної лінії на 10 мільйонів для того, щоб погасити заборгованість по заробітній платні. Пройшло більше місяця. Банки, на жаль, ще це рішення не прийняли".

Більше 120 млн гривень заборгованість херсонців за послуги з теплопостачання, говорить Сергій Харченко. Це – один із факторів, через які виникли проблеми із заробітними платами працівникам. За словами керівника, через невиплату грошей з підприємства звільняються фахівці, що може спричинити проблеми під час запуску опалення. Щодо тарифу на послуги, цього опалювального сезону він буде на 5 % нижчим від минулорічного.

Аліна Олефір, Ігор Педченко.

На початок