Кімнати для дітей та сучасне мистецтво. Дизайнер Обами розповів, як змінював Білий дім

Кімнати для дітей та сучасне мистецтво. Дизайнер Обами розповів, як змінював Білий дім

Кімнати для дітей та сучасне мистецтво. Дизайнер Обами розповів, як змінював Білий дім CNN

Дизайнер інтер'єру Майкл Сміт, який відремонтував та переобладнав Білий дім за вісім років президента Барака Обами, розповів про те, що, чому і як він змінив у домі американських президентів у книзі "Проєктування історії: надзвичайне мистецтво та стиль Білого дому Обами".

Книга написана у співавторстві з журналісткою Маргарет Рассел та містить детальний опис вигляду та вмісту Білого дому, передає CNN. Автор відзначив, що по всій будівлі постійно зустрічав нагадування про минулих президентів: службове крило, побудоване за вказівкою Томаса Джефферсона, французький декор Джеймса Монро та прихильність Джеймса Бьюкенена до меблів відродження вікторіанського рококо.

Білий дім для дітей

Як розповів Сміт у книзі, родина Обами поставилася до будівлі, в якій мала жити і працювати, з великою повагою.

"Будучи настільки неймовірно зацікавленим в історії загалом, я думаю, вони неймовірно поважали те, що існувало раніше. Вони були настільки вдумливими і вдячними за те, що це був не їхній дім, а дім країни - будинок Америки", - пише дизайнер.

Пишучи про стан будівлі, Сміт відзначив, що Буші залишили його у "надзвичайно гарному стані", однак будинок XVIII сторіччя все одно був погано обладнаний для потреб молодої родини. На момент обрання Барака Обами президентом, його дочкам було 7 та 10 років, і у Білому домі вперше за кілька десятиліть поселилися маленькі діти.

Кімнати для дітей та сучасне мистецтво. Дизайнер Обами розповів, як змінював Білий дімCNN

Тому дизайнер вніс кілька практичних змін. Наприклад, покращимо освітлення, яке "буквально дозволило дівчатам робити домашнє завдання", пише Сміт.

У спальнях дівчат він поєднав яскраві кольорові шпалери та сміливі великі килими з візерунком листя та квітами, додавши люстри з кришечок від пляшок та інших знайдених предметів.

"Було насправді складно намагатися це контекстуалізувати все і втримати якось прив'язаним до Білого дому. Це стосувалося і меблів, які були зроблені нещодавно, але наслідували класичні американські форми", - розповів Сміт.

Овальний кабінет

З іншого боку, дизайнер мав попрацювати та над Овальним кабінетом, однак, як наголошує Сміт, це місце настільки знакове та історичне, що навіть найменша зміна може викликати гнів.

Кімнати для дітей та сучасне мистецтво. Дизайнер Обами розповів, як змінював Білий дімCNN

Журнальний столик з дерева горіха та світло-коричневі оксамитові дивани дехто назвав нудними. Однак, окрім цього, Сміт додав кераміку з орнаментами корінних американців та килим вишитий цитатами п'яти відомих американців, зокрема Мартіна Лютера Кінга-молодшого та Авраама Лінкольна.

75 років історії мистецтв

"Моєю великою ініціативою, яка дуже захопила пані Обаму, була ідея додати до колекції більше післявоєнного мистецтва XX століття", - описав Сміт.

За його словами, найновіші витвори мистецтва, які були у Білому домі на час переїзду Обами, були з 1943 року.

Після зустрічі з музеями та кураторами Сміт взяв в оренду для резиденції роботи усього спектру сучасних американських мистецьких традицій, зокрема мінімалізм Роберта Мангольда, абстракцію Марка Ротко та твір естрадного мистецтва Еда Руші.

Кімнати для дітей та сучасне мистецтво. Дизайнер Обами розповів, як змінював Білий дімCNN

"Ідея полягала в тому, щоб компенсувати втрачений час. До будівлі треба було принести 75 років американської історії мистецтв", - наголосив Сміт.

При цьому дизайнер наголосив, що Барак та Мішель Обама у питаннях інтер'єру завжди ставили перед собою та дизайнером запитання - "як це буде для наступної родини?".

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше