Конституційний суд України змінив порядок денний та переніс збори суддів, призначені на понеділок, 2 листопада. Натомість він вирішив розглянути питання конституційності відкриття ринку землі
"Нам треба вирішувати питання щодо правового режиму з Конституційним судом. Доводжу до вашого відома, що об 11:00 були скасовані загальні збори суддів і з порушенням усіх процедур змінений порядок денний роботи Конституційного суду і станом на 12:00 годину почнеться засідання щодо землі", — повідомив перший заступник голови Руслан Стефанчук і додав, що Рада на цьому тижні повинна доукомплектувати вакантні посади в Конституційному суді.
Про це також проінформував відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу. Про причини перенесення не повідомляється, як і про імовірну дату їх проведення.
Перенесений збір судів було заплановано на 11.00 2 листопада. Подробиць щодо того, з якого приводу мали б зібратися судді, не було.
У порядку денному на сайті КСУ зазначено, що 2 листопада о 12 годині відбудеться закрите пленарне засідання – суд продовжить розглядати справу за поданням 46 нардепів про офіційне трактування положень першого речення ч. 1 ст. 13, і ч. 1 ст. 14 Конституції України.
Згідно з документом подання, у першій частині йдеться про те, що "Земля, її надра, атмосферне повітря є об'єктами права власності Українського народу", а в другій – "земля є основним природним багатством, що перебуває під особливою охороною держави". У документі також зазначено, що розгляд подання почався ще в грудні 2019 року.
Що відомо
- 27 жовтня Конституційний суд визнав статтю "Декларування недостовірної інформації" 366-1 Кримінального кодексу такою, що не відповідає Основному закону. Після цього Національне агентство з питань запобігання корупції на виконання рішення Конституційного суду закрило доступ до Реєстру декларацій.
- З приводу цього рішення президент Володимир Зеленський скликав закрите засідання Ради національної безпеки та оборони та позачергове засідання уряду, на якому ухвалили рішення поновити роботу реєстру.
- 30 жовтня Національне агентство із запобігання корупції відновило роботу Єдиного реєстру електронних декларацій, утім станом на 2 листопада досі позбавлене права перевіряти е-декларації посадовців.