КСУ зібрався на закрите засідання щодо ринку землі

КСУ зібрався на закрите засідання щодо ринку землі

КСУ зібрався на закрите засідання щодо ринку землі
УНІАН

Конституційний суд України змінив порядок денний та переніс збори суддів, призначені на понеділок, 2 листопада. Натомість він вирішив розглянути питання конституційності відкриття ринку землі

"Нам треба вирішувати питання щодо правового режиму з Конституційним судом. Доводжу до вашого відома, що об 11:00 були скасовані загальні збори суддів і з порушенням усіх процедур змінений порядок денний роботи Конституційного суду і станом на 12:00 годину почнеться засідання щодо землі", — повідомив перший заступник голови Руслан Стефанчук і додав, що Рада на цьому тижні повинна доукомплектувати вакантні посади в Конституційному суді.

Про це також проінформував відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу. Про причини перенесення не повідомляється, як і про імовірну дату їх проведення.

Перенесений збір судів було заплановано на 11.00 2 листопада. Подробиць щодо того, з якого приводу мали б зібратися судді, не було.

У порядку денному на сайті КСУ зазначено, що 2 листопада о 12 годині відбудеться закрите пленарне засідання – суд продовжить розглядати справу за поданням 46 нардепів про офіційне трактування положень першого речення ч. 1 ст. 13, і ч. 1 ст. 14 Конституції України.

Згідно з документом подання, у першій частині йдеться про те, що "Земля, її надра, атмосферне повітря є об'єктами права власності Українського народу", а в другій – "земля є основним природним багатством, що перебуває під особливою охороною держави". У документі також зазначено, що розгляд подання почався ще в грудні 2019 року.

Що відомо

  • 27 жовтня Конституційний суд визнав статтю "Декларування недостовірної інформації" 366-1 Кримінального кодексу такою, що не відповідає Основному закону. Після цього Національне агентство з питань запобігання корупції на виконання рішення Конституційного суду закрило доступ до Реєстру декларацій.
  • З приводу цього рішення президент Володимир Зеленський скликав закрите засідання Ради національної безпеки та оборони та позачергове засідання уряду, на якому ухвалили рішення поновити роботу реєстру.
  • 30 жовтня Національне агентство із запобігання корупції відновило роботу Єдиного реєстру електронних декларацій, утім станом на 2 листопада досі позбавлене права перевіряти е-декларації посадовців.
На початок