Віра не дозволяє: на Рівненщині суд оштрафував вчительку, яка відмовилась носити маску

Віра не дозволяє: на Рівненщині суд оштрафував вчительку, яка відмовилась носити маску

Віра не дозволяє: на Рівненщині суд оштрафував вчительку, яка відмовилась носити маску
Фото Google maps

На Рівненщині вчительку, яка не носила захисну маску в школі, оштрафували на 17 тисяч гривень. Вона відмовилася одягати засоби індивідуального захисту під час роботи з учнями, посилаючись на релігійні переконання, йдеться у суддівському рішенні. Вчителька своєї вини не визнає.

Суд зобов'язав заплатити штраф вчительку української мови та літератури Вараського ліцею №1. Про це йдеться у рішенні Кузнецовського міського суду від 26 жовтня, доступному в Єдиному реєстрі судових рішень. Вчителька відмовилася одягати щиток чи маску й проходити температурний скринінг під час роботи у ліцеї.

Що передувало суду

31-го серпня педрада ліцею затвердила тимчасовий порядок організації навчання в період карантину. На педраді вчителька української мови заявила, що дотримуватися протиепідемічних заходів вона не буде.

14-го вересня до Вараської поліції надійшло відношення від директорки закладу про відмову вчительки виконувати рішення педради. Через чотири дні поліцейські склали на вчительку адмінпротокол про порушення правил карантину.

Позиція школи

За даними педколективу та поліції вчителька не носила маску в приміщенні ліцею з 2-го по 18-те вересня.

Заступниця директорки пояснила суду, що вчителька ходила в школі без маски та категорично відмовлялася перебувати в ліцеї в ЗІЗ. Її слова підтвердила й медсестра та вчителька зарубіжної літератури. Остання вважає, що позиція колеги загрожує її здоров'ю.

Суспільне зв’язалося з директоркою Вараського ліцею №1 Наталією Середою, але вона коментувати ситуацію відмовилася.

Позиція вчительки

Контактів вчительки у навчальному закладі Суспільному не надали. Повідомили, що вона на уроках й коментувати ситуацію не буде.

У суді вчителька свою провину не визнала. Сказала, що носити маску та виконувати жодних вказівок та рекомендацій не буде, бо християнка.

Суспільне готове озвучити позицію жінки, якщо вона виявить таке бажання та зв’яжеться з редакцією у будь-який зручний спосіб.

Суд покарав вчительку штрафом у 17 тисяч гривень. Вона має час, щоб оскаржити постанову у апеляційному суді.

На початок