Заповідник "Хортиця" у Запоріжжі матиме власне електронне наукове видання

Заповідник "Хортиця" у Запоріжжі матиме власне електронне наукове видання

Заповідник "Хортиця" у Запоріжжі матиме власне електронне наукове видання

Національний заповідник "Хортиця" створює періодичне електронне наукове видання "Insula" ("острів" - лат.). На веб-сторінці будуть зібрані роботи присвячені історії та природі острова Хортиця.

Як каже редакторка майбутнього видання, старша наукова співробітниця відділу історії Національного заповідника "Хортиця" Олена Кравцова, веб-альманах буде виходити двічі на рік. Найголовнішим плюсом такої форми видання автори вважають сучасність і доступність:

"Весь світ давно перейшов на електронні видання. Коли видання електронне, то стаття швидше входить у науковий обіг, відбувається більш активний обмін інформацією, можна швидше отримати відгук. Це пожвавлення наукового життя", - каже Олена Кравцова.

Не менш важлива, на думку редакторки, і економічна складова: друковане видання в середньому коштувало б 80 000 грн, а веб-формат дозволяє скоротити витрати. Так, згідно з тендерною документацією на сайті Prozorro розробка веб-сайту коштуватиме заповіднику 30 000 грн. також не менш важливим співробітниця заповідника називає екологічність проєкту, адже у при його реалізації, на відміну від традиційних наукових альманахів, не буде використовуватися папір.

Розмістити статтю у виданні зможе будь-який науковець, або навіть людина яка просто цікавиться наукою, і напише статтю за вимогами, які будуть зазначені на сайті. Якщо стаття відповідатиме параметрам - вона буде опублікована у виданні. Доступ до статей буде вільним і безкоштовним.

"Тематика у нас в першу чергу, це історія острова Хортиця, у будь-яких проявах. Це і археологія, і краєзнавство, і джерелознавство. Плюс, відновлення ландшафтів, тобто природа. Ще пам'яткоохоронна і музейна діяльність", - розповідає Олена Кравцова.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди